۱۳:۳۴:۳۲ - پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴ طرح در بندرخمیر به بهره برداری رسید
صبح امروز استاندارهرمزگان به همراه جمعی از مدیران کل استان به منظور کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه به شهرستان بندرخمیر سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار؛ صبح امروز استاندارهرمزگان به همراه جمعی از مدیران کل استان به منظور کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه به شهرستان بندرخمیر سفر کرد.

افتتاح طرح پایش تصویری شهرداری،افتتاح ۳۲ واحد مسکونی تعاونی مسکن فرهنگیان،افتتاح پست برق رسانی،کلنگ زنی احداث ۶۴ واحد مسکونی تعاونی مسکن فرهنگیان، افتتاح جایگاه سوخت با اعتباری برابر با ۸۹ میلیارد ریال از جمله پروژه های افتتاحی سفر ایشان به بندرخمیر است.

میر هاشم خواستار، فرماندار بندر خمیر در حاشیه مراسم بازدید دکتر همتی استاندار هرمزگان به شهرستان بندرخمیر ، اظهار کرد: بندر خمیر از دیر باز تاکنون در صید و صیادی و موضوع کشاورزی زبانزد بوده و حرکاتی جهت رونق بخشیدن در این راستا انجام شده است.

فرماندار بندر خمیر در ادامه با اشاره به رشد و توسعه شهرستان، افزود: یک شهر بندر پل به شهرستان بندر خمیر اضافه شده و نیاز است یک بخش نیز اضافه شود.

 

بندر خمیر در بخش صید و صیادی و کشاورزی زبان زد بوده

میر هاشم خواستار بیان کرد: در بحث مسکن و اراضی، تعدادی از روستاهای بندر لنگه به بندر خمیر متصل شده و از خدمات شهری، شهرستان از جمله آموزشی و بیمارستان و اصناف و غیره استفاده می کنند و که ضروری است این روستاها به بندر خمیر واگذار شود.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی هایی که در بحث گردشگری انجام شده روستای باقی آباد را به عنوان دهکده گردشگری شهرستان معرفی کرده ایم

فرماندار بندر خمیر در ادامه به موضوع صنعت و معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: بندر خمیر بالاترین میزان معدن سیمان، آهک، گچ و آهن را دارد و سه میلیون تن صادرات در گچ و در حوزه سیمان ۵٠٠ هزار تن گرینکر و ٩١ هزار تن سیمان داشته ایم و با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در بحث صادرات نشست هایی را داشته ایم.

فرماندار بندر خمیر افزود: ۷۵ هزار تن تولید صیفی جات گوجه فرنگی داشتیم که بخش زیادی صادرات به کشور های عراق، سوریه و روسیه بوده و بخشی دیگر هم برای داخلی صرف شده و ثابت کرده ایم که در بخش کشاورزی حرفی برای گفتن داریم.

میر هاشم خواستار افزود: اگر تا پایان سال مجتمع بندری راه اندازی شد در حمل و نقل مشکلی نخواهیم داشت و حدود هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

 

بندر خمیر کلید توسعه ، فعالیت و اشتغال است

همتی استاندار هرمزگان در حاشیه سفر خود به بندر خمیر در مدرسه علوم دینی بندر خمیر ، اظهار کرد: پروژه هایی امروز افتتاح و کلنگ زنی انحام شده که امید است در این روز مبارک باعث خیر و نیکی باشند .

استاندار هرمزگان در ادامه افزود: کلنگ ساخت ۶۴ واحد شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان زده شد که محدوده شهری به سمت غرب برود و به حریم شهری توسعه داده شود.

همتی بیان کرد: راه اندازی مرکز اورژانس و دیالیز کاملا استاندارد و بیمارستان ۶۰ تخت خواب که بسیار کار ارزنده ای بوده در حال اقدام است و مجتمع فرهنگی ارشاد و دانشگاه پیام نور تا پایان هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه گفت: با راه اندازی مجتمع بندری بخش بزرگی از مشکلات تجاری شهرستان برطرف می شود ، معادنی که در بندر خمیر وجود دارد و ظرفیت صادرات دارند که این مجتمع بندری محرک خوبی و نقطه قوتی برای کار و هزینه ها است و یک رونق جدیدی به بندر خمیر داده می شود و تردد ها به این شهر بیشتر خواهد شد .

استاندار هرمزگان با اشاره به نا رضایتی که در سفر قبلی از سواحل بندر خمیر داشت، گفت: بندر خمیر با وجود کنار دریا بودن و داشتن ساحل هیچ ارتباطی با ساحل نداشت شهر باید با ساحل پیوند بخورد و از ظرفیت دریایی و گردشگری استفاده شود شهردار جوان و کوشای شهرستان بندر خمیر فعالیت های بسیار خوبی در این راستا انجام داده است .

همتی با اشاره به وضعیت آب استان، افزود: باوجود هزینه های بسیار و مشکلاتی که بر سر راه است دولت پذیرفت آب شیرین کن دوم بندر عباس به بندرخمیر و کهورستان و رویدر داده شود و این اقدام درحال انجام بوده و این کار اساسی و ماندگار است.

وی با اشاره به تهدیدات و تحریم های دشمن، اظهار کرد: دشمن تمام تلاش خود را می کند تا ایران و انقلاب اسلامی را از بین ببرد و متاسفانه تمام دنیا دارند از آمریکا تبعیت میکنند و جرات مقابله با او را ندارند و بجای اینکه پشت فلسطین باشند با اسرائیل اند و ما چهل سال است ایستاده ایم و آمریکا نتوانسته است هیچ کاری بکند .

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: خداوند سختی ایجاد می کند و بعد از هر سختی آسانی است ، این وعده خداوند در قرآن است وقتی دشمن ما را تحریم کند و هیچ چیزی را به ما ندهند ما خودمان آن ظرفیت ها را می سازیم، دشمن هیچ کاری نمی توانند نسبت به مردم ایران انجام دهند وقتی که رهبری را داریم و ملت پشتوانه هستند تحریم ها باعث بیداری ما در اقتصاد می شود .

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /