۴:۳۵:۵۱ - سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیروزی همیشگی امام رضا(ع) در منازعات
امام جمعه شهرستان بندر خمیر گفت: مامون فکر می کرد امام رضا(ع) در منازعات غالب می شود و خودش رو سفید می ماند ولی آن حضرت همیشه پیروز و سربلند بودند.

  • حجت الاسلام و المسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار لوار در خصوص مقام والای امام رضا(ع) اظهار کرد: حضرت ثامن الحجج ابوالحسن على بن موسى الرضا(ع) سال ۱۴۸ ه. ق در روز یازدهم ذیقعده در مدینه منوّره دیده به جهان گشود، پدر بزرگوارش امام موسی کاظم (ع) و مادر مکرّمه‏اش نجمه خاتون می باشد، امام هشتم(ع) در آخر ماه صفر ۲۰۳ ه. ق در سن ۵۵ سالگى بوسیله مأمون به شهادت رسید و در محل مرقد فعلى (مشهد مقدس) به خاک سپرده شد.

صفایی حائری ادامه داد: امام رضا(ع) بیست سال امامت را بر عهده داشت که حدود هفده سال از دوره امامت خود را در مدینه حضور داشتند و از جایگاه ویژه‌ای در میان مردم برخوردار بودند.
وی عنوان کرد: وجود مبارک امام رضا(ع) به عنوان عالم آل محمد(ص) معروف شده، یعنی هیچ کسی را نمی‌توان با اهل بیت(ع) مقایسه کرد، نه تنها در جوامع بشری بلکه هیچ فرشته‌‌‌ای را هم نمی‌شود با ائمه(ع) سنجید برای اینکه اهل بیت خلیفه الله‌اند و انسانی کامل، لذا اگر در بین ایشان وجود مبارک امام رضا(ع) به عنوان عالم اهل بیت ملقب شده است یعنی علوم اهل بیت به وسیله این حضرت ظهور می‌کند و منتشر می‌شود.
امام جمعه شهرستان بندر خمیر بیان کرد: مأمون پس از آوردن امام رضا(ع) به مرو، جلسات علمی متعددی با حضور علمای گوناگون تشکیل داد و در این جلسات، مذکرات زیادی میان امام و دیگران صورت می‌گرفت که به طور عمده درباره مسائل اعتقادی و فقهی بود مأمون می‌خواست با کشاندن امام به بحث، تصوری را که عامه مردم درباره اهل بیت(ع) داشتند و آنان را صاحب علم خاص می‌دانستند، از بین ببرد.
صفایی حائری با اشاره به اینکه مامون از تشکیل جلسات برای امام قصد خیری نداشت، خاطر نشان کرد: مامون فکر می کرد امام در منازعات غالب می شود و خودش رو سفید می ماند ولی آن حضرت همیشه پیروز و سربلند بودند و این مجالس به تدریج مشکلاتی را برای مأمون درست نمود و زمانیکه وی متوجه شد، تشکیل چنین جلساتی برای وی خطرناک است، اقدام به محدود کردن امام کرد.
وی با اشاره به امتیازات امام رضا (ع) گفت: امام رضا(ع) در مواجهه و مناظره با زنادقه و ملحدان که به هیچ کتابی یا خدایی معتقد نبودند، از روش عقلی و استدلال بهره می جستند، همین طور با اهل کتاب از طریق استدلال عقلی و بر اساس مشترکات دینی به رفع اشکالات و به اثبات حقانیت اسلام می پرداختند زیرا بدون تعقل نمی توان تناقضات بین ادیان را رفع کرد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /