۱۱:۰۰:۲۵ - دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مديرشبكه بهداشت و درمان بندرخمير:
ویروس کرونا از راه قطرات تنفسی منتقل می شود
شکری زاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا از راه قطرات تنفسی منتقل می شود، گفت:شهروندان برای اینکه به این بیماری دچار نشوند حداقل یک متر از یکدیگر فاصله بگیرید و از دست دادن و روبوسی اجتناب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار ؛ دکتر معصومه شکری زاده، مدیرشبکه بهداشت و درمان بندرخمیر در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه ویروس کرونا از راه قطرات تنفسی منتقل می شود، گفت:
شهروندان برای اینکه به این بیماری دچار نشوند حداقل یک متر از یکدیگر فاصله بگیرید و از دست دادن و روبوسی اجتناب شود.

مدیرشبکه بهداشت و درمان بندرخمیر  تصریح کرد: دستها باید مرتب با آب و مایع دستشویی و اصولی شست و شو شود و در مواردی که آب در دسترس نیست از ژل ضد عفونی کننده با پایه الکل استفاده شود.

شکری زاده گفت: از اکثر مغازه ها بازید صورت گرفته و به همه آنها آموزش های لازم داده شده و اگر در روزهای آینده صنوفی مسائل مربوط به پیشگیری از کرونا ویروس را رعایت نکند برخورد جدی تری با آنها خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: تمامی مدارس باید ضد عفونی شود و از احساس مسئولیت مدیران مدارس جهت گندزدایی، ضدعفونی و آماده سازی کلاس های درس دانش آموزان و شستشوی سکوهای مدرسه تشکر ویژه دارم.

مدیرشبکه بهداشت و درمان بندرخمیر خاطر نشان کرد: پایانه های باربری و اسکله ها حتما نکات آموزشی و راههای پیشگیری از بیماری کرونا را به مسئولان و کارکنان ارائه دهند.

شکری زاده در ادامه افزود: در بازدید هایی که پایانه ها و اسکله انجام شد، آموزش های لازم جهت پیشگیری و نحوه استفاده از مواد ضدعفونی به رانندگان حمل و نقل پایانه باربری داده شد.

وی گفت: اسکله بندر پل یکی از پر رفت و آمد ترین مسیر تردد مسافرین و شهروندان به جزیره قشم است به همین دلیل جهت روند اجرای غربالگری و آموزش مسافرین در این اسکله تیم بهداشتی مستقر هستند.

لازم به ذکر است تا کنون موردی از این ویروس در شهرستان بندر خمیر مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /