۱۰:۵۳:۲۵ - شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در همایش وحدت گفته شد:
ولایت فقیه محور وحدت است
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان گفت: وحدت مقصود رهبری اتحاد مسلمین در برابر دشمنان اسلام است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا رستگار مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در جمع فرهنگیان شهرستان بندرخمیر گفت: انقلاب اسلامی همچون نوری در تاریکی حاکم […]

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع)استان هرمزگان گفت: وحدت مقصود رهبری اتحاد مسلمین در برابر دشمنان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا رستگار مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در جمع فرهنگیان شهرستان بندرخمیر گفت: انقلاب اسلامی همچون نوری در تاریکی حاکم بر جهان بود که توانست هیمنه دو ابر قدرت شرق و غرب را فرو بریزد و هسته های مقاومت در برابر استکبار را پایه گذاری کند.

وی با بیان اهمیت نقش ولی فقیه در نظام جمهوری اسلامی، افزود: ولایت فقیه محور وحدت است، وحدت مقصود رهبری اتحاد مسلمین در برابر دشمنان اسلام است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان با اشاره به جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه عنوان کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی در منطقه صاحب نفوذ هستیم و هیچ مشکلی بدون حضور جمهوری اسلامی ایران قابل حل نیست. این نتیجه وحدتی است که ما داریم.

وی افزود: ۵۷ کشور مسلمان در جهان وجود دارد که ۵۵ کشور هم مرز و ۷۰ درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند، اما متاسفانه ابزار دست دشمنان هستند و آتش جنگ در سرزمین های اسلامی زبانه می کشد. دشمنان با نیروی انسانی و سرمایه مسلمانان جنگ نیابتی به راه انداخته اند. علت این موضوع نبود ولی فقیه و رهبر است.

عبدالرضا رستگار با اشاره به رسالت معلمین بیان کرد: معلمین مسئولیت پاسداری از انقلاب و هدایت نسل های آینده را بر عهده دارند.

وی افزود: ما امروز به لطف رهبری ولی فقیه و انقلاب اسلامی از کشوری که افتخارش مونتاژ خودرو پیکان بود به اقتدار در علوم هسته ای، نانو، هواپیمایی، موشکی و ماهواره ای رسیده ایم و توانسته ایم انحصار علمی که در اختیار دنیای استکبار بود را بشکنیم.

امیدواریم روزی وحدتی که شایسته مسلمانان است شکل بگیرد

شیخ سید عبدالجلیل قتالی رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر با اشاره به موضوع وحدت در جهان اسلام، گفت: امیدواریم روزی وحدتی که شایسته مسلمانان است شکل بگیرد.

وی افزود: تمام استراتژی رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلّم بر مبنای وحدت بوده و پیروزی ها با آن محقق شده است. در دنیای امروز از نظر فکر و اندیشه در موقعیت خوبی قرار داریم، بستر های لازم برای رسیدن به وحدت و اتحاد اسلامی وجود دارد ولیکن به دلیل عدم رعایت اصل وحدت این امر محقق نشده است.

رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر عنوان کرد: متاسفانه سلاطین و حکام اسلامی اصل وحدت را درک نکردند و بیشتر در پی حفظ موقعیت خود و برآوردن مقاصد اربابان خود هستند و به سر بلندی اسلام و مسلمین اهمیت نمی دهند.

وی افزود: ایشان اگر به فکر مصالح مسلمانان بودند اختلافات را کنار می گذاشتند، لکن می بینیم در میان خودشان شکاف های زیادی دارند و بر عهد خود پایبند نیستند.

شیخ سید عبدالجلیل قتالی با اشاره به کرامات قرآن کریم، بیان کرد: قرآن یک معجزه است؛ ما به دلیل این که از آن فاصله گرفته ایم پیام آن را به درستی درک نمی کنیم. بزرگترین اندیشمندان جهان در مقابل عظمت قرآن سر تعظیم فرود آورده اند.

وی ضمن اشاره به نقش فرهنگیان در جامعه، افزود: فرهنگیان با تربیت نسل آینده جامعه را می سازند. وظیفه ما شناخت آسیب های اجتماعی، اراىه راهکار مناسب و مقابله با آن است، تا بتوانیم از آسیب دیدن میهن اسلامی مان جلوگیری کنیم.

رئیس مدرسه علوم دینی صدرالاسلام بندرخمیر عنوان کرد: امروز آمار طلاق، نزاع و دیگر آسیب های اجتماعی بالاست و این ها همه نشان دوری از معنویت دارد. در مباحث مربوط به خانواده دچار آسیب های بسیاری هستیم که نیاز است فرهنگیان به این معضلات رسیدگی کنند.

 

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /