۱۶:۱۸:۴۹ - چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجت الاسلام ماندگاری در جمع مردم بندرخمير؛
هر کس میل به دنیا داشته باشد آخرت را از یاد می برد
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری در جمع مردم شهرستان بندر خمیر گفت: مسلمانان دو دسته اند عده ای دنیا را مهم می دانند و همه چیز را در دنیا می خواهند و عده ای هم اولویتشان آخرت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار؛ حجت الاسلام والمسلمین ماندگاریاستاد حوزه و دانشگاه در نشستفاطمی،ولایتمداری و مقاومت علویاظهار کرد: در میان مسلمانان دونگاه را مورد بررسی قرار می دهیم نگاه بهدنیا و نگاه به آخرت ، عده ایهستند که نماز میخوانند و روزه میگیرند وحج می روند حافظ قرآنهستند اما ولی خدا را تنها می گذارند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: عده ای نه تنها ولی خدا را تنها میگذارند بلکهنسبت به جسارتهایی که به بهترین انسان ها می شود بیتفاوت میشوند، نه تنها بی تفاوت می شوند حتی به درجه ای می رسند که برایکشتن ولی خدا هم شریک می شوند.

حجت الاسلام ماندگاری عنوان کرد: امروز دشمن به دنبال القاح چنیننگاهی در مسلمانان است، جبهه باطل همیشه دوست دارد مردمطرفدارباطل باشند اما موفق نمی شود، جبهه باطل می گوید اگر طرفدار باطلنیستند طرفدار حق هم نباشند.

وی به آیات قرآن اشاره داشت و ادامه داد: در آیه ٢٠٠ و ٢٠١ سوره بقرهمی فرماید عده ای هستند که می گویند فقط خدا دنیای ما راتامین کند ماچیز دیگری نمی خواهیم و اما حاج قاسم می گوید خدایا هر چه میخواهی از ما بگیر ولی ولایت فاطمه را از ما مگیر.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: عده ای هم دنیا و هم آخرت را میخواهند در آیه ٢٠ سوره شورا و ۶۴ سوره عنکبوت خدایا ماحواسمان هستآخرت از دنیا مهمتر و اولویت دارد ، عده ای هم دنیایشان مثل ابو مهدیو حاج قاسم است ، آیه ٨٣ سوره قصص هر چهدر دنیا می خواهید بهمبدهید ، ندهید در عوض همه را در آخرت بهم بدهید و آیه ١٧٠ سوره آلعمران ، شهداء در آخرت خوش میگذرانند و عاقبتِ حاج قاسم آن نقاشیاست که در آغوش امام حسین (ع) کشیده شده است.

حاج آقا ماندگاری خاطر نشان کرد: در آیه ٢۶ و ٢٧ سوره یاسین خداوند ازقول شهید نقل می کند ای کاش همه قوم و خویشان وهمسایگان میدانستند که چطوری خداوند از من پذیرایی می کند.

وی در ادامه اظهار کرد: مسلمانان دو دسته اند عده ای دنیا را مهم میدانند و همه چیز را در دنیا می خواهند و عده ای هم اولویتشانآخرتاست.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: هر کس میل به دنیا داشته باشد آخرت را ازیاد می برد، پیامبر به مسلمانان قرائت شبانه سوره واقعه راتوصیه می کنندبرای اینکه آخرت فراموش نشود.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: قیامت جدی است عده ای را بالا میبرد و عده ای را به زمین می زند، هر که دنیا برایش مهم باشددنیایش رامی سازد و عده ای هم مثل حاج قاسم هر چیزی دارد در این دنیا میبخشد و آخرتش را میسازد.

وی تصریح کرد: هر کس دنیا برایش مهم باشد در این دنیا بریز و بپاشمی کند و این اسراف است و آن دسته که آخرت برایشان مهماست درآخرت بریز و بپاش می کند و این شفاعت است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: اگر حب دنیا در دل برود و دلمانرا تسخیر کند ، آخرت را از یاد خواهیم برد و هر کس که دنیابرایش مهمشد از حقی بنام حق فاطمه زهرا دفاع نمی کند.

حاج آقا ماندگاری گفت: حب دنیا طبیعی است چون دنیا جلو چشم استو یک اتفاق می تواند این را جبران کند، امیرالمومنین (ع) این راسفارشکردند و گفتند دو چیز را فراموش نکنید یکی خدا را و دیگری مرگ را.

وی در ادامه افزود: اگر یاد مرگ در زندگی پرنگ شود سه اتفاق خوب رخمی دهد: یک دل بستگی به دنیا کم می شود و می داند دنیا تماممیگردد،  دوم هرکس که یاد مرگ را زیاد کند بار آخرت را بیشتر بر می دارد وسوم اگر قائلی به آخرت اینجا تسویه حساب ارزان تر ازآخرت است.

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: حب دنیا انسان را تنبل و بیتفاوت می کند ، از جبهه فرار و در مقابل ولایت می ایستد.

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /