۱۰:۰۵:۵۱ - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان:
نگاه ما به وحدت باید یک نگاه اعتقادی باشد
مسول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان گفت: نگاه ما به وحدت باید یک نگاه اعتقادی باشد، اگر اینچنین شد رفتار ضد وحدت گناه محسوب می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین میرزایی مسول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان در همایش وحدت بخش رویدر شهرستان بندرخمیر ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: […]

مسول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان گفت: نگاه ما به وحدت باید یک نگاه اعتقادی باشد، اگر اینچنین شد رفتار ضد وحدت گناه محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین میرزایی مسول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان در همایش وحدت بخش رویدر شهرستان بندرخمیر ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: نگاه ما به وحدت باید یک نگاه اعتقادی باشد، اگر اینچنین شد رفتار ضد وحدت گناه محسوب می شود.

وی افزود: در طول تاریخ دشمنان اسلام در تقابل با مسلمانان در جاهایی موفق بوده اند که بین مسلمین تفرقه حاکم بوده است.

مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: از کشتار مسلمانان در جهان به اهمیت وحدت پی می بریم، عبرت از تاریخ به ما می آموزد که در جهت وحدت تلاش کنیم.

وی افزود: برای تحقق وحدت سه عمل را باید انجام دهیم؛ نفس خود را مدیریت کنیم، بر مشترکات تکیه و به قرآن تمسک کنیم.

دوام تمام جوامع بشری بر وحدت استوار است

فاروق رحیمی بخشدار بخش رویدر شهرستان بندرخمیر ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: دوام تمام جوامع بشری بر وحدت استوار است.

وی افزود: قرآن تاکید بر وحدت دارد. اسلام دین سعادت و مختص یک گروه خاص نیست بلکه هدف آن سعادت تمام انسان ها است. وحدت رمز توسعه دین اسلام است.

بخشدار بخش رویدر شهرستان بندرخمیر ضمن برشمردن عوامل دستیابی به وحدت عنوان کرد: لازمه رسیدن به وحدت، شناخت عوامل ضد وحدت است. از عواملی که باعث تفرقه در هر جامعه ای می شود این است که گروهی احساس کند که گروه دیگر در حق او ستم کرده، این موضوع باعث تفرقه و اختلاف در جامعه می شود.

وی افزود: عامل دیگر اختلاف سلیقه است که برخی از این اختلافات باعث بروز مشکلاتی می شود. از عدم پیراستگی باطن انسان ها و تبعیت از افراد و کشورهای بیگانه و دوست انگاشتن کسانی که منافع آنها در تفرقه بین مسلمین است می توان به عنوان عوامل دیگر ضد وحدت نام برد.

فاروق رحیمی بیان کرد: از آثار استقرار وحدت وجود امنیت و دوام و ماندگاری جامعه است.

 

 

وحدت به معنای همگرایی است

شیخ ارجنه خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر رویدر شهرستان بندرخمیر ضمن گرامیداشت هفته وحدت گفت: وحدت به معنای همگرایی است.

وی افزود: اختلاف سلیقه امری طبیعی است، اهمیت موضوع در چگونه برخورد کردن با اختلاف سلیقه است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر رویدر عنوان کرد: باید بر روی مشترکات تاکید کنیم و بر اختلافات نپردازیم، خدا، دین، پیغمبر، قرآن و ایمان به معاد ما یکی است. محور اصلی وحدت بین مسلمین خداوند و رسول اکرم(ص) است؛ اطاعت از پیامبر اکرم (ص) با اطاعت از سنت ایشان که با سند صحیح به دست ما رسیده میسر است.

وی افزود: اگر وحدت نباشد مسلمین ضعیف می شوند و قدرت آنها از بین می رود. هفته وحدت منحصر به یک هفته نیست و باید همیشگی باشد. باید مواظب نیرنگ دشمن باشیم تا بین ما اختلاف نیاندازد.

 

 

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /