۹:۲۸:۳۱ - شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی فقیه در سپاه: گرفتارشدن غرب در منجلاب لیبرال دموکراسی / جهان تشنه حقایق اسلام است
سپاه نیوز:حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکعه  جهان تشنه حقایق اسلام است ،گفت: بشر سه دوره حاکمیت طبیعت، علم و عقل را پشت سر گذاشته و به سمت حاکمیت وحی در حال حرکت و انتقال است. به گزارش سپاه نیوز: حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی ،نماینده ولی فقیه در سپاه  در مراسم […]

02d8012e1db1554c5c16460f67368f3a_L

سپاه نیوز:حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکعه  جهان تشنه حقایق اسلام است ،گفت: بشر سه دوره حاکمیت طبیعت، علم و عقل را پشت سر گذاشته و به سمت حاکمیت وحی در حال حرکت و انتقال است.

به گزارش سپاه نیوز: حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی ،نماینده ولی فقیه در سپاه  در مراسم افتتاح بسیج اساتید حوزه علمیه خراسان که  در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد برگزار شد، با تأکید بر این که تکلیف ما پیش از انقلاب اسلامی ایران، در دوران رهبری امام(ره) و در عصر حاضر متفاوت بوده است، گفت: در دهه های اول انقلاب در حوزه های هستی شناختی، معرفت شناختی و انسان شناسی مجبور به پاسخگویی بودیم، اما اکنون شبهات تغییر یافته و نیاز به پاسخگویی در عرصه های جدید، ضروری به نظر می رسد.

وی با اشاره به برخی از شبهات موجود در جامعه، عنوان کرد: باید بتوانیم انرژی متراکمی که با انقلاب اسلامی  به وجود آمده است را به سراسر دنیا صادر کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه بشر سه دوره حاکمیت طبیعت، علم و عقل را پشت سر گذاشته و به سمت حاکمیت وحی در حال حرکت و انتقال است، افزود: این انتقال، انقلاب و نظامی نیاز دارد که بتواند با جهاد فراگیر، انسان را از عصر عقل گرایی به وحی گرایی برساند و تنها نظام اسلامی ایران و حوزه علمیه است که چنین توانی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به گرفتاری دنیای غرب در منجلاب لیبرال دموکراسی، اظهار کرد: ۳۰۰ سال است به بشر القاء کرده اند که عقل می تواند همه نیازهای او را پاسخ بدهد و ما باید این طلسم را بشکنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه جهان تشنه حقایق اسلام است؛ تصریح کرد: البته جهان حقایقی نیاز دارد که با مقتضیات و نیازهای روز او متناسب و هماهنگ باشد و این وظیفه بر عهده حوزه علمیه نهاده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به نقش مکان و زمان در تغییر موضوعات و اصل تبعیت حکم از موضوع، یادآور شد: همان طور که متغیرهای موضوعی در احکام اثر دارد، تحولات اجتماعی نیز تکالیف انسان را دستخوش تغییر می کند.

وی با اشاره به دوره های مختلفی که اسلام و مسلمین از ابتدای بعثت پیامبر(ص) تا کنون تجربه کرده اند، گفت: تغییر تکالیف مسلمانان در تحولات اجتماعی و حکومتی در دوران مختلف با توجه به اقتضائات ویژه ای که در هر دوره وجود داشته، امری اجتناب ناپذیر است.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی، فعالیت های علما و بزرگان شیعه در طول تاریخ و در جریان تغییرات به وجود آمده در سطح بین المللی را مانع از بین رفتن حقیقت دین دانست و در این رابطه توضیح داد: افرادی چون علامه طباطبائی(ره) و شهید مطهری(ره) در برابر موج هایی که برضد اسلام ایجاد شده و سعی داشتند مادی گرای، تجربه گرایی، حذف دین از اندیشه بشر و جهان بینی غربی را رواج دهند، ایستاده و متناسب با مقتضیات زمان و نوع تهدیدات عمل کردند.

وی اضافه کرد: همه تلاش علمای اسلام دفاع از گفتمان دینی بود و امام خمینی(ره) توانست جهاد و تلاش آنان را در قالب انقلاب اسلامی عملی سازد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با اشاره به سابقه طولانی حوزه علمیه کهن خراسان، عنوان کرد: باید روز به روز نوآوری کرد و افق های جدیدی را گشود؛ حوزه علمیه خراسان هویت خود را بازیافته و جایگاه خودش را پیدا کرده است و شاهد پیشروی خوب آن در عرصه های مختلف بوده ایم.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تأکید بر این که بسیج اساتید حوزه علمیه، محور بسیج طلاب است، اظهار کرد: بسیج اساتید در استان های خراسان هویت مستقل حوزوی دارد و زیر نظر آیت الله علم الهدی فعالیت خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدی تصریح کرد: تاکنون بسیج اساتید حوزه علمیه در قم، اصفهان و خراسان بزرگ شکل گرفته و به زودی نیز این بسیج در تهران و دیگر نقاط کشور شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ هزار روحانی بسیجی عضو بسیج طلاب در سطح کشور هستند، تأکید کرد: به دلیل آنکه بسیج اساتید حوزه علمیه تازه شکل گرفته هنوز آمار دقیقی از اساتید روحانی بسیجی در دست نیست و آمار دقیق آن تا یک سال دیگر اعلام می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه  گفت: نشست‌های تخصصی اساتید روحانی بسیجی در سطح کشور برگزار می‌شود تا آخرین نکات روز در قالب برنامه‌ها، کلاس‌ها و همایش‌های آموزشی به آنها ارائه شود و تاکنون دو نشست در قم و مشهد برگزار شده است که در نشست قم ۲۰۰ نفر و در نشست مشهد ۸۰ نفر از اساتید بسیجی روحانی حاضر بودند و به زودی آمار دقیق این افراد و برنامه‌های تدوینی آن در چهار قطب و نقطه کشور کامل می‌‌شود.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /