۲:۴۳:۵۶ - یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرمش گران در برابر اقدامات تکفیری درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند
حجت الاسلام میرزایی گفت: کسانی که در برابر اقدامات تکفیری و داعشی نرمش نشان می دهند درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند و فکر می کنند که همه چیز از طریق گفتگو و مذاکره حل می شود‌. حجت الاسلام علی اکبر میرزایی، معاون فرهنگی استاندار هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی […]

حجت الاسلام میرزایی گفت: کسانی که در برابر اقدامات تکفیری و داعشی نرمش نشان می دهند درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند و فکر می کنند که همه چیز از طریق گفتگو و مذاکره حل می شود‌.

نرمش گران در برابر اقدامات تکفیری درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی، معاون فرهنگی استاندار هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جهادگران در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: این روحانیون که با زبان روزه به درجه رفیع شهادت نائل شدند ان شاالله با ارباب بی کفن اباعبدالله حسین(ع) محشور شوند.
کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان عنوان کرد: یکی از مسائلی که در جامعه ما هنگام شهادت مدافعین حرم و جهادگران که به نوعی مورد سو قصد و حمله قرار می گیرند و جانباز و یا به شهادت می رسند گروهی که نام خود را به اصطلاح روشن فکر گذاشته اند اساس این حرکات را زیر سوال می برند و می گویند که با داعش مذاکره شود.

کسانی که در برابر اقدامات تکفیری نرمش می کنند درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند

میرزایی با اشاره به اینکه این افراد درک درستی از جایگاه شهادت، جهاد و دفاع ندارند، عنوان کرد: هنگامی که کسی درک درستی از موضوعات نداشته باشد به این صحبت ها روی می آورد؛ مسئله دفاع از حرم دفاع از یک کشور غریبه نیست بلکه دفاع از کشور خودمان است؛ به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)” اگر ما با داعش در سوریه مبارزه نکنیم باید در کرمانشاه بیاییم مبارزه کنیم” آن موقع چه کسی پاسخ گو است؟ همان هایی که می گویند چرا جهادگر به سوریه و عراق می فرستید می گویند کشور ما آنقدر ضعیف است که به آن حمله شده است.

وی افزود: کسانی که در برابر اقدامات تکفیری و داعشی نرمش نشان می دهند درک صحیحی از موضوعات کشور و منطقه ندارند و فکر می کنند که همه چیز از طریق گفتگو و مذاکره حل می شود‌.

در برخی از موارد از طریق دیپلماسی نمی شود مشکلات را حل کرد
کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان با تاکید بر اینکه در برخی از موارد از طریق دیپلماسی نمی شود مشکلات را حل کرد، مطرح کرد: با داعش، آمریکا، استکبار، صهیونیست مذاکره جواب نمی دهد؛ هشت سال مذاکره شد دستاورد آن گرانی های سرسام آور در زمینه های مختلف از جمله مسکن، مواد اولیه غذایی، محصولات کشاورزی و…‌ بود که برنامه دولت پیشین گفتمان بود.
میرزایی تصریح کرد: گروهی از افراد نفوذ کردند و این نفوذ باعث ایجاد مشکلات فراوانی شد؛ نفوذ باعث از دست دادن دانشمندان هسته ای کشورمان و جهادگران شد همچنین باعث از دست دادن ظرفیت های فراوانی برای کشورمان شد و عده ای چنان جمهوری اسلامی هراسی را ایجاد می کنند که باعث فرار مغزها شود.

جهاد یعنی هر حرکتی که دشمن را عصبانی و به عقب بازگرداند
وی ادامه داد: کسانی که در برابر اقدامات تکفیری و داعشی نرمش و همراهی می کنند هر کاری که خودشان انجام می دهند را به حق می دانند و کاری که دیگران انجام می دهند ناحق می دانند؛ هر کاری را جریان انقلاب انجام میدهد ناشایست و ناپسند می دانند و هر کاری که خودشان انجام می دهند به اسم روشن فکری شایسته می دانند.
استاد دانشگاه های هرمزگان با اشاره به اینکه در جامعه کنونی وظیفه ما راه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از طریق جهاد تبیین روشن کردن است، گفت: جهاد یعنی هر حرکتی که در مقابل دشمن صورت گیرد و دشمن را عصبانی و به عقب بازگرداند و تبیین به معنای آن است که از ظرفیت و منطق اسلامی و انقلابی برای مهار این تفکرات استفاده کنیم.

تبیین با کار شبانه روزی، مطالبه گری درست، با حرکت انقلابی صورت می گیرد
میرزایی افزود: تبیین با کار شبانه روزی، مطالبه گری درست، با حرکت انقلابی و گماشتن نیروهای انقلابی صورت می گیرد؛ امروزه ما باید در مسیر تبیین در مسئولیت ها از نیروهای انقلابی استفاده کنیم تا هشت سال تفکراتی که شکل گرفت و مشکلاتی را ایجاد کرد برای کشور ما که مقام معظم رهبری تعبیر کردند به عنوان عبرت؛ دولت قبلی عبرت بود و واقعا عبرت هایی برای ما داشت که بایستی به آنها توجه ویژه داشته باشیم.

جریان دوگانه‌ای کاذب میدان و دیپلماسی یک فریب است
وی مطرح کرد: جریان دوگانه‌ای کاذب میدان و دیپلماسی یک فریب است؛ یک فریبی است که باعث می شود کشورهایی که غربی ها آمدند خلع سلاحشان کردند و بعد به آنها حمله کردند؛ امروز مسئله توسعه نظامی یکی از لازم ترین کارهایی که ما باید داشته باشیم.
معاون فرهنگی استاندار هرمزگان تصریح کرد: هر میزان که ما برای دانش و تجهیزات نظامی خودمان تلاش کنیم در همه زمینه های موشک ها و پهباد ها کم کار کرده ایم؛ چگونه است که غربی ها و آمریکایی ها برای تجهیزات و سلاح های دسته جمعی برای تجاوز به روز می کنند صحیح است اما برای کشور ما که برای دفاع و پیشگیری می سازند اشکال دارد.
میرزایی اظهار کرد: باید به کسانی که خود را روشن فکر می دانند گفت چرا میدان دیپلماسی برای آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و آلمان استفاده نمی شود انها چه میزان از دیپلماسی استفاده می کنند این کشورهای خائن در یمن، عراق و سوریه آیا از دیپلماسی استفاده کرده اند.
وی با تاکید بر این که میدان و دیپلماسی جریان انحرافی است، خاطر نشان کرد: ما بر اساس اصول و قواعد اصیلی که خودمان داریم پیش برویم و لاغیر.
انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /