۱۴:۰۵:۲۲ - شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان:
مقابل زورگو باید با زبان خودش سخن گفت/ملت ایران قطعا از اقدام رئیس جمهور حمایت خواهند کرد
کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان با بیان اینکه ملت ایران قطعا از اقدام متقابل رییس جمهور حمایت خواهند کرد، گفت: قطعا اقدامات اولیه جمهوری اسلامی این پیام را به غرب و امریکا خواهد رساند که باید در مقابل زورگو با زبان خودش سخن گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی لوار به نقل از هرمز، عبدالله صادقی، کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به سالگرد خروج آمریکا از برجام اظهار کرد:  برجام بین ایران و ۵+۱ انجام شد و ایران به تمام تعهداتش از جمله اورانیوم غنی شده از ۱۰ هزار کیلو به ۳۰۰ کیلو رساند، آب سنگین مورد استفاده شده در رگراتورهای سنگین اراک را به فروش رساند و در قلب راکتور بتن ریخت.


کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان تصریح کرد: در قبال اقدامات ایران، قرار شد در روز اجرای برجام تمام تحریم ها برداشته شود و پول های بلوکه شده ما را آزاد سازند و همه تحریم های نفتی و بانکی برچیده شود اما رییس جمهور آمریکا برجام را پاره و به همه تعهداتش پشت کرد.

صادقی با بیان اینکه بعد از خروج آمریکا پنج کشور دیگر در برجام ماندند که قرار شد به تعهداتشان عمل کنند، گفت: از همان ابتدا امام خامنه ای(مدظله العالی) به آمریکا خوش بین نبودند و همین نظر را نسبت به اروپا نیز داشتندکه فرمودند: انتظار خباثت، خیانت و از پشت خنجر زدن از اینها را داریم ولی انتظار کمک نداریم.

وی با اشاره به پیشنهاد کانال مالی دروغین اروپا به شرط تایید fatf گفت: fatf یعنی مقابله با پولشویی و تروریست که در صحبت های اخیر ترامپ مشخص شد منظور از تروریست ها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که خوشبختانه شورای نگهبان و تشخیص مصلحت نظام خیلی محکم در مقابل پیشنهاد fatf ایستادند و ایرادات جدی بر آن وارد ساختند.

کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان اظهار کرد: با نپذیرفتن fatf توسط ایران، آمریکا معافیت نفتی خود را از ایران لغو و اعلام کرد هیچ کشوری حق خرید نفت از ایران را ندارد.

صادقی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور گفت: روحانی سخنان مهمی گفتند که  فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده که تا ۳۰۰ کیلو نگه می داشتیم را به مدت دو ماه متوقف می کنیم و دیگر فروخته نمی شود و تا این دو ماه ۵+۱ فرصت دارند که هم مشکل بانکی و نفتی ما را حل کنند و الا غنی سازی بالایی را انجام می دهیم و فعالیت راکتودی اراک به قبل از برجام باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه اگر برجامی ها تصمیم گرفتند پرونده ایران را به شورای امنیت ببرند آن موقع شاهد تصمیمات قاطع تر و جدی تر جمهوری اسلامی ایران خواهند بود، تصریح کرد: بنا بر سخنان رئیس جمهور مشکل غرب پذیرش آمریکا به عنوان کدخداست یعنی آنها از آمریکا می ترسند.

کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان با تاکید بر اینکه ایران از این پس باید با زبان حقوقی با ۵+۱ صحبت نه با زبان سیاسی و دموکراسی خاطر نشان کرد: قطعا اقدامات اولیه جمهوری اسلامی این پیام را به غرب و امریکا خواهد رساند که باید در مقابل زورگو با زبان خودش سخن گفت تا به تعهداتی که در برجام داده اند عمل کنند.

صادقی با بیان اینکه آمریکا و اوپاییان امتیازات خود را به دست و هنگامی که نوبت ایران شد زیر همه چیز را زدند، عنوان کرد: بد عهدی آنها به هیچ عنوان مورد پذیرش دولت ایران و شورای امنیت ملی نیست.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران قطعا از این اقدام رییس جمهور حمایت خواهند کرد،خاطر نشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی مانند سگی هستند که اگر از آن بترسی به تو حمله و اگر در مقابل آن بایستید هیچ چاره ای جز تسلیم نخواهد داشت.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /