۱۰:۵۵:۲۳ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محرومیت روستای لشتغان تمامی ندارد
مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرخمیر گفت: جاده ای بدون روشنایی، دوربرگردان مناسب، علائم راهنمایی کافی و شانه خاکی در بندرخمیر افتتاح شد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،سهیلا لشتغانی پور مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر ضمن اعتراض نسبت به افتتاح جاده روستای لشتغان بندرخمیر، گفت: محرومیت روستای لشتغان تمامی ندارد. وی […]

مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرخمیر گفت: جاده ای بدون روشنایی، دوربرگردان مناسب، علائم راهنمایی کافی و شانه خاکی در بندرخمیر افتتاح شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،سهیلا لشتغانی پور مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر ضمن اعتراض نسبت به افتتاح جاده روستای لشتغان بندرخمیر، گفت: محرومیت روستای لشتغان تمامی ندارد.

وی افزود: جاده ای بدون روشنایی، دوربرگردان مناسب، علائم راهنمایی کافی و شانه خاکی در بندرخمیر افتتاح شد. اهالی روستا هر روز مجبورند از این مسیر با دلهره عبور کنند و بچه هایشان را به مدرسه برسانند.
مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر عنوان کرد: این جاده را به عنوان جاده «وحشت و مرگ» شناخته اند. محرومیت روستای لشتغان تمامی ندارد. اهالی این روستای فراموش‌شده باید برای کمترین نیازهای منطقی و انسانی جان دهند تا مسئولان به هوش آیند و از غفلت بیدار شوند.
وی افزود: پس از سال‌ها این مسیر آسفالت شده اما از رسیدگی به شانه جاده، علائم راهنمایی کافی، روشنایی، گاردریل و پارکینگ امن خبری نیست. گاها مسافران برای گذر از این مسیر باید همانند ریز علی فداکار مشعلی بیافروزند تا بتوانند از جاده به‌ سلامت عبور کنند.

‎سهلا لشتغانی پور با برشمردن عواملی که باعث ناامنی جاده شده است، بیان کرد: ‪علاوه بر جاده های نامناسب، متاسفانه در سال های اخیر بی تجربگی رانندگان، سرعت غیر مجاز و جو دوران جوانی یکی دیگر از عوامل افزایش آمار تصادفات مرگبار در شهرستان بندرخمیر است. در سالهای اخیر عده ای از جوانان که بعضا دارای تحصیلات دانشگاهی نیز هستند به علت عدم شغل مناسب مجبور به مسافرکشی شده اند. حضور این افراد جاده ها را بسیار شلوغ کرده است که این عوامل هم در افزایش آمار تصادفات نقش زیادی دارد.
وی افزود: از وزارت راه و شهرسازی انتظار می رود که حداقل این نقاط حادثه خیز را که جان هموطنان وهمشهریان ما را به خطر می اندازد و قتلگاه جوانان این شهرستان شده است را اصلاح و بهسازی کند.‬ همچنین از پلیس راهور هم انتظار داریم که شبکه پوششی خود را در تمامی جاده های بندرخمیر گسترش دهد که این امر در پیشگیری از وقوع تصادفات نقشی اساسی دارد.‬
‎‪نصب علائم هشدار دهنده برای افزایش ایمنی راهها اقدام مناسبی است که از راهداری و حمل و نقل استان می خواهیم نسبت به این موضوع اهتمام داشته باشند‬.

 

مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر عنوان کرد: مردم از وضعیت خطرناک جاده ها، فقدان شرایط ایمنی، ناراضی و نگران هستند.  از دولت و مسئولین انتظار اقدامات پیشگیرانه را داریم‬.
‎‪وی افزود: مجددانه از استانداری، سازمان مدیریت بحران و اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان درخواست دارم برای کاهش خطرات ناشی از تصادفات مرگبار در جاده های بندرخمیر اهتمام بیشتری داشته باشند.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /