۱۹:۵۱:۳۸ - دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لشتغان هنوز در کش و قوس جزوی از شهر؛ یا روستا بودن/۷۰ درصد شهر بندرخمیر ملک مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن است
منطقه لشتغان بعد از گذشت چندین سال هنوز در کش و قوس جزوی از شهر؛ یا روستا بودن مانده و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حسن مطهر عضو شورای اسلامی شهر بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار در خصوص وضعیت منطقه لشتغان […]

منطقه لشتغان بعد از گذشت چندین سال هنوز در کش و قوس جزوی از شهر؛ یا روستا بودن مانده و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حسن مطهر عضو شورای اسلامی شهر بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار در خصوص وضعیت منطقه لشتغان گفت:منطقه لشتغان بعد از گذشت چندین سال هنوز در کش و قوس جزوی از شهر؛ یا روستا بودن مانده و این موضوع مشکلات عدیده ای را برای مردم بوجود آورده است.

وی افزود: در طرح تفصیلی شورای اسلامی شهر بندرخمیر، منطقه لشتغان و کندال که حدود یک سوم جمعیت بندرخمیر را دارا می باشند گنجانده نشده است، با این وجود از خدمات شهری محروم خواهند شد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرخمیر عنوان کرد: در جلسات متعدد این موضوع به مسولین منتقل شده ولی متاسفانه برخی از مدیران به عللی که ناشی از ضعف مدیریتی آنها است اقدامی جهت برطرف کردن این مشکل انجام نداده اند.

وی افزود: اقدامات الحاق منطقه لشتغان به بندرخمیر انجام شده، تاییدیه وزارت کشور صادر و کد روستایی لشتغان حذف گردیده است و حال این مشکل فقط به دستان فرمانداری و استانداری قابل حل است.

حسن مطهر با اشاره به مشکلات مردم منطقه لشتغان بیان کرد: حدود ۲۰۰ نفر مردم لشتغان از بنیاد مسکن زمین خریداری کرده اند و این اداره به دلیل عدم تعیین تکلیف وضعیت شهر بودن یا روستا منطقه لشتغان در خصوص واگذاری زمین با مشکل روبرو شده است. اگر زمین ها را روستایی به حساب بیاورد حق مردم ضایع می شود و اگر شهری برداشت کند خودش متضرر می شود.

وی با بیان این موضوع که اسناد مالکیت شهر بندرخمیر یکی از بزرگترین مشکلات است،افزود: حدودا ۷۰ درصد شهر بندرخمیر مطابق سند مالکیت تحت مالکیت مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن است. این ادارات حدود ۲۰ سال پیش برای اکثر زمین های بندرخمیر به نام خود سند مالکیت صادر کردند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرخمیر عنوان کرد: گاها این اسناد مالکیت مربوط به منزل افرادی است که در خانه پدری خود ساکن هستند. مواردی پیش آمده که شخص جهت تک برگ کردن سند مالکیت قدیمی خود به اداره ثبت مراجعه می کند و متوجه این موضوع مى شوند که ملکشان تحت مالکیت مسکن و شهرسازی قرار دارد. املاکی وجود دارد که سابقه بنای آن بیش از ۵۰ سال است ولی امروز جزو اراضی ملی به ثبت رسیده و شخص جهت سند دار کردن ملکش مجبور می شود از قسمتی از ملکش چشم پوشی کند یا آن را از دولت بخرد.

وی افزود: باید شفاف سازی شود؛ چرا مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن برای زمین و املاک مردم سند مالکیت بنام خود صادر کرده اند.

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /