۱۰:۰۷:۴۹ - شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم احیای سنت اطعام در روز عید غدیر/ توزیع ۱۴ هزارپرس غذا در هرمزگان
کارشناس مذهبی با اشاره به لزوم احیای سنت اطعام در روز عیدغدیر گفت: هرکس که مومنی را در روز عید غدیر اطعام دهد مانند این است که همه پیغمبران و معصومین را اطعام داده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر به نقل از هرمز، حجت الاسلام حسین پور، کارشناس مذهبی با اشاره به راویات […]

کارشناس مذهبی با اشاره به لزوم احیای سنت اطعام در روز عیدغدیر گفت: هرکس که مومنی را در روز عید غدیر اطعام دهد مانند این است که همه پیغمبران و معصومین را اطعام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر به نقل از هرمز، حجت الاسلام حسین پور، کارشناس مذهبی با اشاره به راویات امام صادق(ع) و امام رضا(ع) در خصوص اهمیت اطعام در روز عیدغدیر اظهار کرد: طبق روایات هرکس که مومنی را در روز عید غدیر اطعام دهد مانند این است که همه پیغمبران و معصومین را اطعام داده است و اگر کسی در این روز یک درهم هزینه کرده باشد گویی معادل صدهزار درهم هزینه کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه عیدغدیر در بین مسلمانان گفت: اهمیت جایگاه عید غدیر در بین شیعیان انکار نشدنی است و چنان اهمیت دارد که پیامبر گرامی اسلام(ص) در روز غدیرخم به همه حاضرین سفارش  کردند که حتما اتفاقات امروز به گوش غائبین رسانده شود و در همه ادوار تاریخ باید تبلیغ شود تا هیچ گاه به فراموشی سپرده نشودد.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه اطعام دادن در روز غدیر سنت حسنه ای است، گفت: به دلیل فاصله اندک بین عید قربان و عید غدیر اگر افراد گوشت گوسفندان قربانی خود را برای روز عید غدیر نگه دارند و در این روز سنت حسنه اطعام در این روز انجام دهند هم از ثواب عید قربان و هم عید غدیر بهره می برند.

حسین پور با اشاره به اطعام ۱۴ هزار نفری در استان هرمزگان بیان کرد: اطعام دادن یکی از حرکت های تبلیغی است که در سال های اخیر انحام می شود و امیدواریم در چشم انداز آینده اطعام ۱۱۴ هزار نفری را به منصه ظهور برسانیم.

وی با اشاره به وفاق و همدلی اهل سنت و تشیع در هرمزگان خاطرنشان کرد: تاکنون اطعام در محلات سنی نشین نداشتیم اما اگر در سال های آینده این کار صورن گیرد باعث تبلیغ فضایل عید غدیر و هم تبلیغ تشیع و از مهم تر وحدت بین مسلمانان می شود.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /