۹:۳۹:۲۳ - شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گفتگوی خواندنی با داور لیگ برتر هرمزگان؛
قضاوت منصفانه و عادلانه را دوست دارم / از زمین خاکی فوتبال را شروع کردم
رنجبر زاده گفت: ازبچگی به ورزش علاقه داشتم و فوتبال بازی می کردم وعلاقه من به فوتبال باعث علاقه مندی به داوری هم شدو کلا قضاوت منصف و عادلانه رادوست دارم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار به نقل از هرمز ، احمد رنجبر زاده کلیبی، داور لیگ برتر استان هرمزگان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار هرمز اظهار کرد: در یکم تیرماه ۱۳۵۹ در روستای ماکیان شهرستان میناب متولدشدم و در حال حاضرکارشناسی ارشد حقوق و استاد دانشگاه و در شغل مقدس پاسداری مشغول به خدمت هستم.

مدارج ( درجه ها ) و کلاس های داوری خودتان را بگویید؟

در سال ۸۹ کلاس داوری درجه سه در شهرستان جاسک زیر نظر سیدیوسف قادری،درسال ۹۰ کلاس داوری درجه دو در شهرستان کنگان زیر نظر عبدالرسول استادزاده، درسال۹۲کلاس داوری درجه یک در شهرستان بندرعباس زیر نظر مسعودمرادی و در سال ۹۸ کلاس داوری ملی در شهرستان بندرعباس زیر نظر مسعود مرادی به پایان رساندم.

چه شد که به داوری علاقه مند شدید؟

من از بچگی به ورزش علاقه داشتم و فوتبال بازی می کردم؛ به صورت غیرحرفه ای داوری هم انجام می دادم؛ علاقه من به فوتبال باعث علاقه مندی به داوری هم شد و کلا قضاوت منصف و عادلانه را دوست دارم.

چه کسی شما را برای ورود به داوری تشویق کرد ؟

با توجه به اینکه محل کارم شهرستان جاسک بود جناب آقای احمد ارجمند و علی عنبری مشوقان اصلی من در بحث داوری حرفه ای بودند.

الگوی شما؟

الگوی من در بحث داوری با توجه به اینکه در زمانی که فوتبال باهم بازی می کردیم جناب آقای عباس صادقی است.

از حقوق و مزایای داوری برای ما بگویید؟

حقوق و مزایای داوری با توجه به مشکلات و خطراتی که برای یک داوردارد اصلاقابل مقایسه نیست و اگرعلاقه به داوری نباشد برای حقوق ومزایامحال است پابه عرصه داوری گذاشت.

تاثیر داوری در کار و شغل شما چطور بوده؟

داوری باعث شده که در محل کار و مسابقات ورزشی سازمانی هم از ما به عنوان داوراستفاده کنند.

نظر خانواده و اطرافیان در مورد داوری شما چیست ؟

خانواده و اطرافیان نظرمثبت و مساعدی در مورد داوری دارند به خاطر اینکه اذعان می کنندکه ورزش و علاقه به داوری تحرک زیاد در روحیه و سلامتی ما بسیار موثر است.

از قضاوت های خود چه خاطره ای دارید؟

درسال ۹۵ لیگ برتر استان بازی بین تیم های بستانو و سهیلی قشم در ورزشگاه بستانو بعد از پایان نیمه اول یکی ازتماشاگران که اعتراض به نحوه قضاوت داشت خنجر به دست جلو تیم داوری را گرفت که باهمکاری نیروی انتظامی جان سالم به دربردریم.

نظرتان در مورد کارت زرد و قرمز چیست؟

با دادن کارت زرد و قرمزمی توان بازی های حساس و جنجالی و همچنین خطاها و برخوردهای شدید و ناشایست راکنترل کرد و یک حریمه مناسبی برای مدیریت بازی باشد.

چه اهداف و آرزوهایی در داوری دارید؟

مهمترین هدف وآرزوی یک داور ارتقای داوری و قضاوت درلیگ کشور  بوده که بنده به دلیل شرایط شغلی قضاوت درلیگ کشور امکان پذیر نیست.

داوری را تا کی ادامه میدید؟

تاهرموقع که سیستم بدنی و وضعیت و توان جسمانی یاری کند.

نظرتان در مورد وضعیت داوری شهر و استان چیست؟

داوری شهر و استان باتوجه به اینکه نیروهای جوان و آینده دارخوبی وارد عرصه داوری شدند؛ پیشرفت خوبی نسبت به قبل داشته و همکاری مسئولین و تجربه پیشکسوتان درکناراین جوانان ،آینده خوب وروشنی برای داوری شهرواستان پیش بینی می کنم.

به نظر شما بهترین داورهای جهان از کدام کشورها هستند؟

ایتالیاو ژاپن.

میدانید تا کنون چند کارت زرد و قرمز از جیبتان بیرون آورده اید؟

خیر،آماردقیق ندارم.

بغیر از رشته داوری کنونی دوست دارید در چه رشته دیگری داوری کنید؟

علاقه ام فقط به رشته فوتبال است.

حرف پایانی؟

بنده حدود۱۰سال است که داوری به صورت حرفه ای شروع و در این مدت دوستانی خوب پیداکرده ام و از تجربه پیشکسوتان و استادان خودم بسیار استفاده کرده ام و جای خوشحالی و بسی شکرگزاری در پیشگاه خداوند را دارم و ان شاء الله دوست دارم در آینده در بحث آموزش به نونهالان، نوجوانان و جوانان شهرم در رشته فوتبال و داوری کمک کنم.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /