۱۳:۵۷:۱۹ - شنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عالم اهل سنت جنوب کشور:
فداکاری عظیم امام حسین (ع) باعث عزت دین اسلام شده است
شیخ حسین بازماندگان گفت: فداکاری عظیم امام حسین (ع) که باعث عزت برای دین اسلام شده است برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار  ، شیخ حسین بازماندگان امام جمعه شهر بندر پل ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت امام حسین (عو یاران با وفایش اظهارکرددر شعر بسیاری از شاعران بزرگ ارادت مردم اهل سنت به نوادگان پیغمبر اکرم (صبه ویژه امام حسین (عبخوبی نشان داده شده و قابل درک است.

امام جمعه شهر بندر پل با بیان اینکه یکی دیگر از نشانه های ارادت مردم اهل سنت به حضرت امام حسین (عاین است که این نامعزز و بزرگوار را به عنوان اسم فرزندان خود انتخاب کرده و می کنند، افزودارادت مردم این دیار را می توان زمانی که نام این بزرگان را بر زبان جاری و ساری می کنند بخوبی مشاهده کرد که خود را ملزم می دانند پیشوند حضرت را همواره قبل از نام بزرگ این امام همام بکارگیرند.

وى با اشاره به اینکه ارادت قلبی اهل سنت نسبت به حضرت امام حسین (عبرهمگان آشکار است، ادامه داددر دوره زندگانی امام حسین (عمتاسفانه مردم از امر به معروف و نهی از منکر غفلت و کوتاهی کردند و این فریضه الهی در میان مردم آن دوره بسیار کمرنگ شده بود و امام حسین (عبا فداکاری و ایثارگری خود و یارانش دین اسلام را به سمت صعود و رشد بیشتر هدایت و با قیام خود منجربه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر شد.

بازماندگان با بیان اینکه تا دنیا باقیست فداکاری عظیم امام حسین (عکه باعث عزت برای دین اسلام شده است ماندگار خواهد بود، یادآور شدهمه ما باید بتوانیم رهرو و پیرو بزرگان دین مبین اسلام هم چون امام حسین (عباشیم و اگر از هرآنچه که در قرآن کریم آمده تبعیت کنیم در راه و مسیر امام حسین (عقرار گرفته ایم.

امام جمعه شهر بندر پل خاطر نشان کردبا وجود تفاوت ها ما باید با هم دوستی کنیم نه اینکه تو سُنی شوی تا من با تو دوست شوم ویا من شیعه شوم تا تو با من دوست شویاین تفکر فاشیستی استتفکر اسلامی این است که با همه تفاوت ها همدیگر را دوست داشته باشیماسلام یعنی محبت و صفا و دوست داشتنپیامبر ما رحمه للعالمین است، واجب دینی من این است که به شیعه محبت کنم و واجبدینی شیعه این است که به سُنی محبت کند.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /