۱۵:۳۴:۳۰ - یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
غنی سازی اوقات فراغت برجسته ترین کار در حوزه جوانان است
فرماندار شهرستان بندر خمیر گفت: غنی سازی اوقات فراغت برجسته ترین کار در حوزه جوانان است، غنی سازی اوقات فراغت جوانان نیازمند برنامه ریزی جامع و کارشناسانه دارد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی لوار، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به منظور برنامه ریزی اوقات فراغت جوانان در سالن فرمانداری بندرخمیر به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این ستاد تشکیل شد.

میرهاشم خواستار فرماندار شهرستان بندر خمیر گفت: غنی سازی اوقات فراغت برجسته ترین کار در حوزه جوانان است، غنی سازی اوقات فراغت جوانان نیازمند برنامه ریزی جامع و کارشناسانه دارد.

 

وی در ادامه افزود: پر کردن اوقات فراغت جوانان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری است و اگر به این امور رسیدگی نشود قطعا مشکلات ما در زمینه های اجتماعی زیادتر خواهد شد.

میرهاشم خواستار یادآور شد: اوقات فراغت تابستان فرصت خوبی برای جوانان و خانواده ها می باشد که پس از اتمام سال تحصیلی و آموزش های مدرسه به یادگیری فنون و مهارت های کار و زندگی و شرکت در برنامه های مختلف اوقات فراغت بپردازند.

فرماندار شهرستان بندر خمیر تاکید کرد: امروز جوانان ما در معرض هجمه های فرهنگی قرار دارند و ما وظیفه داریم نیازهای نسل جوان را درک کرده، حرف های آنان را بشنویم و متناسب با خواسته های آنان برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شکوفایی استعدادها و استفاده بهینه از توانایی‌های آنان باید در اهم امورات، مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از ظرفیت جوانان مستعد شهرستان به خوبی بهره برد.

خواستار بر مشارکت دادن همه جوانان شهرستان در برنامه های اوقات فراغت تاکید نمود و بیان کرد: دستگاه های مرتبط با امور جوانان فعالیت های خود را نباید معطوف به مراکز شهری کنند بلکه باید با همفکری و مشورت با بخشداران و دهیاران ، جوانان روستاها را نیز در این امر سهیم کنند.

فرماندار شهرستان عنوان کرد: مدیری توانمند است که با شرایط موجود و امکانات در دسترس بتواند برنامه های منطبق با نیاز هر منطقه را شناسایی و اجرایی کند.

رئیس ستاد جوانان شهرستان همچنین با بیان اینکه برای شکوفا سازی استعدادهای جوانان و نوجوانان بهتر است بر فعالیت‌های خلاقانه تمرکز کرد، افزود: آنچه باید در برنامه ریزی و ساماندهی اوقات فراغت جوانان مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد، خلاقیت و نوآوری است.

وی با اشاره به علاقه مندی جوانان گفت: ما باید ببینیم خود جوانان برای پرکردن اوقات فراغتشان به چه فعالیت هایی علاقه مند هستند و در همین راستا در برنامه هایمان نیازهای آنان را مدنظر قرار دهیم.

میر هاشم خواستار با تاکید بر تقویت اعتماد به نفس در بین جوانان اظهار کرد: تقویت اعتماد به نفس و فن بیان علاوه بر اینکه به رشد و ترقی جوانان در جامعه کمک می کند ،می تواند ابزار مهمی در کارآفرینی آنان نیز باشد.

نماینده عالی دولت تاکید کرد: در بحث اوقات فراغت ، مجریان نباید فقط به آمار و ارقام و گزارش دادن بسنده کنند بلکه ایجاد شور و نشاط نیز در این راستا مهم است.

وی در خاتمه گفت: استفاده از مربیان با تجربه جهت انتقال مهارت ها و اردوهای علمی و تفریحی در پایان دوره ها نیز می تواند به رشد و انگیزه جوانان و نوجوانان کمک نماید.

 

در ادامه این جلسه مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی گزارشی از برنامه های خود جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان ارائه نمودند و به بیان نقاط قوت و ضعف و آسیب شناسی برنامه های اوقات فراغت پرداختند.


لزوم مهارت آموزی جوانان ، ترویج خود اشتغالی و کارآفرینی ، جلوگیری از موازی کاری در اوقات فراغت و تلاش برای تجمیع برنامه ها، استفاده آسان جوانان و نوجوانان و خانواده ها از کلاس های اوقات فراغت، استفاده از ظرفیت های گردشگری شهرستان برای کسب درآمد و رونق کار ، نیازسنجی از جوانان و نوجوانان در جهت غنی کردن برنامه های اوقات فراغت و ایجاد شور و نشاط و تحرک اجتماعی و… از جمله موضوعات و مباحث مهم مطرح شده در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان توسط مدیران دستگاه ها بود.

 

در پایان این نشست نیز اعضاء کارگروه های اوقات فراغت شهرستان شامل:

 

کارگروه ورزش، نظارت و ارزیابی، اردوهای جهادی ، فرهنگی و هنری،اردوهای گردشگری، مهارت آموزی ، کتابخوانی ، گفتمان جوانان و رسانه ها تعیین و مقرر شد کارگروه ها در جلسات آتی گزارشی از عملکردهای خود را ارائه کنند.

 

قابل ذکر است نزدیک به بیست و هفت هزار نفر از جمعیت شهرستان خمیر را قشر جوان و نوجوان تشکیل می دهند که حدود ۴۶ درصد جامعه را در بر می گیرند.

 

 

انتهای خبر/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /