۹:۱۹:۱۰ - پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
كارشناس مسائل مذهبي شهرستان بندر خمير عنوان کرد؛
علم و یقین شخص به ظهور امام زمان (عج) عمیق تر، انتظارش نسبت به آن بیشتر است
سالاری گفت:هر قدر علم و یقین شخص به ظهور امام زمان (عج) عمیق تر باشد، انتظارش نسبت به آن بیشتر است و با وجود شک در اصل وقوع و یا سست بودن عقیده نسبت به ظهور، انتظار هم به صفر نزدیک تر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار، حجت الاسلام و المسلمین سعید سالاری کارشناس مسائل مذهبی شهرستان بندر خمیر ضمن تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان گفت: هر قدر علم و یقین شخص به ظهور امام زمان (عج) عمیق تر باشد، انتظارش نسبت به آن بیشتر است و با وجود شک در اصل وقوع و یا سست بودن عقیده نسبت به ظهور، انتظار هم به صفر نزدیک تر میشود؛ زیرا یقین قوی و محکم در مورد این مسأله ارتباطی مستقیم با اعتقاد فرد به وعده های قران و سنت داشته و وجود عقیده راسخ بر شدت انتظار می افزاید.

وی در ادامه افزود: یقین داشتن انسان به اصل ظهور کافی نیست؛ بلکه اگر وقوع آن را در آینده ای نزدیک ببیند؛ انتظار بیشتر شده و تا در احادیث اهلبیت(ع) آمده امر ظهور را دور نپندارید، تا انتظار شدید تر شود.

کارشناس مسائل مذهبی بندر خمیر اظهار کرد: امام صادق(ع) فرموده اند: « آنها (کافران و ناباوران) ظهور امام را دور میبیند ولی ما آن را نزدیک می بینیم.»

سالاری خاطر نشان کرد: برای تشدید حالت انتظار در مومنان است هر چند که زودتر دانستن امر ظهور با « استعجال » که امر مذموم شمورده شده متفتوت است.

وی یادآور شد: فرد معتقد به ظهور امام، هر مقدار ظهور موعود را دوست داشته باشد، بر شدت انتظارش افزوده شده و برای ظهور لحظه شماری می کند؛ زیرا که تصور روشنی از زمان ظهور دارد.

کارشناس مسائل مذهبی بندر خمیر با اشاره به دوست داشتن مهدی موعود (ع) گفت: با وجود علاقه، محبت دل بستگی فراوان درون فرد معتقد نسبت به امام، انتظارش نسبت به ظهور آن حضرت شدید تر خواهد بود، عوامل یا رشد باعث ایجاد حالت انتظار در فرد بوده و نبود و یا کمبود این عوامل در ضعف انتظار مؤثر است و فرد مقید به انجام وظیفه انتظار، با تقویت این مقدمات به عنوان یک منتظر واقعی محسوب می شود.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /