۰:۱۱:۰۵ - یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت آشنایی مردم مستعد کار با فرصت‌های شغلی موجود در استان هرمزگان
رئیسی گفت: در بازدید از شهرهای مختلف حوزه انتخابیه ، دریافتم که خیلی از مردم مستعد برای ایجاد شغل، اطلاعات لازم از فرصت های شغلی موجود در ایجاد اشتغال را ندارند لذا باید مردم مستعد کار را با فرصت‌های شغلی موجود در استان هرمزگان آشنا کرد. به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین رییسی نماینده […]

رئیسی گفت: در بازدید از شهرهای مختلف حوزه انتخابیه ، دریافتم که خیلی از مردم مستعد برای ایجاد شغل، اطلاعات لازم از فرصت های شغلی موجود در ایجاد اشتغال را ندارند لذا باید مردم مستعد کار را با فرصت‌های شغلی موجود در استان هرمزگان آشنا کرد.

ضرورت آشنایی مردم مستعد کار با فرصت‌های شغلی موجود در استان هرمزگان

به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسین رییسی نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی و سازمانهای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اظهار کرد: هرمزگان علیرغم بهره مندی از فرصت‌های بی نظیر ازقبیل صنایع، بنادر ، مناطق آزاد، کشاورزی، آبزی پروری، صید و صیادی ، ترانزیت و حمل و نقل، گردشگری، با مشاهده وضعیت نماگر ها و شاخص ها متوجه می شویم که استان در شاخص فقر و نرخ بیکاری رکورد دار است.

وی در ادامه افزود: البته این آمارهای رسمی است و طبق واقعیت‌های میدانی، وضعیت به مراتب بدتر است، این دو با هم تناسب ندارد، استانی با این همه ظرفیت و توانمندی و پتانسیل، مردم آن بهره ای از این ظرفیت ها و پتانسیل ها نداشته باشند.

وی افزود: بخشی از ماموریت های اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، اشتغال مردم است من نمی‌گویم که همه فرصت های شغلی در اختیار این اداره کل است اما دبیرخانه شورای اشتغال استان در این اداره کل است.

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس گفت: به شهرهای مختلف در حوزه انتخابیه که سر میزنم خیلی از مردم مستعد برای ایجاد شغل، اطلاعات لازم از فرصت های شغلی موجود در ایجاد اشتغال را ندارند باید مردم مستعد کار را با فرصت‌های شغلی موجود در استان هرمزگان آشنا کرد. همچنین فرصت های ارزشمندی در استان است که اغلب سرمایه‌گذاران از آن بی خبر هستند که نیاز است که سرمایه‌گذاران و افراد توانمند و اهل این کار را با ارایه آموزش و دادن اطلاعات لازم توانمند کنیم.

رئیسی ابراز داشت: به نقل از اطلس هایی که اخیراً بر اساس آمار هایی از مرکز آمار ایران در استانداری هرمزگان تهیه شده است شرق استان هرمزگان مرکز ثقل فقر و بیکاری، زنان سرپرست خانوار ، مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی است و وضعیت خیلی از این شاخص‌ها در شهرستان رودان و میناب نسبت به سایر شهرستانهای استان بدتر است. لذا باید به اینها پرداخته و مورد توجه قرار گیرند و برای رفع آنها برنامه‌ریزی شود.و تنها به شعار ایجاد یک میلیون شغل اکتفا نکنیم البته کار غیر ممکنی نیست. اما به گونه ای نباشد که شعار بدون عمل سر بدهیم و در نتیجه سبب بی اعتباری در بین مردم گردد. لذا حفظ اعتماد مردم به مسئولین و نظام سرمایه بسیار مهمی است که باید همه در حفظ آن بکوشیم.

وی گفت: یکی از موضوعاتی که خیلی از مردم مراجعه می‌کنند ، قطع شدن یارانه خیلی از کسانی است که نباید قطع می‌شد اما قطع شده است، به لحاظ تمکن مالی، خانواده های واقعاً مشکل دار درجه یک مکرر داریم که باید فهرست اینها تهیه و مشخص شود مرتفع گردد چراکه برخی افراد یارانه دریافت می‌کنند که ممکن است اصلاً نیازی به این مبلغ نداشته باشند، یکی از اشکالاتی که در بحث هدفمندی یارانه‌ها وجود داشته هنوز به قوت خود باقی است و حل نشده است امید است به این موضوع رسیدگی شود.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /