۲۰:۰۷:۵۷ - چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رييس هلال احمر شهرستان بندرخمیر:
شهرستان بندرخمیر حادثه خیز است/مردم آمادگی لازم را داشته باشند
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بندرخمیر گفت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان بندرخمیر و بروز حوادثی نظیر سیل و زلزله، مردم باید آمادگی لازم جهت مواجهه با حوادث احتمالی را داشته باشند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، تشکریان رییس هلال احمر شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار گفت: با توجه به حادثه خیز […]

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بندرخمیر گفت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان بندرخمیر و بروز حوادثی نظیر سیل و زلزله، مردم باید آمادگی لازم جهت مواجهه با حوادث احتمالی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، تشکریان رییس هلال احمر شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار گفت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان بندرخمیر و بروز حوادثی نظیر سیل و زلزله، مردم باید آمادگی لازم جهت مواجهه با حوادث احتمالی را داشته باشند.

وی در خصوص فعالیت های آموزشی هلال‌احمر برای عموم در سطح جامعه عنوان کرد: از آموزش هایی که برای عموم مردم در سطح جامعه برگزار می‌شود می توان به دوره های آموزشی کمک های اولیه ۲۲ ساعته و آموزش خادم اشاره کرد. برای شرکت کنندگان در دوره های کمک های اولیه گواهینامه معتبر صادر می شود. آموزش خادم مخفف خانواده آماده در مخاطرات است که بصورت سراسری در کل کشور در حال انجام است.

تشکریان درخصوص نحوه اجرای طرح خادم بیان کرد: طرح بصورت حضور امدادگران درب منزل شهروندان و ارایه آموزش است. این طرح ۲ بار در ماه بصورت رایگان برای خانوارهای عضو طرح برگزار می شود که در حوادث و سوانح آمادگی لازم را داشته باشند.

وی افزود: در شهرستان بندرخمیر تعداد ۱۲۰۰ خانوار تا پایان سال جاری تحت آموزش خادم قرار دارند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بندرخمیر در خصوص آمار امدادگران شهرستان بیان کرد: در شهرستان بندرخمیر تعداد ۲۵۰ نفر امدادگر وجود دارد که از این تعداد ۱۳۷ نفر فعال و مشغول به کار هستند. هلال‌احمر دو پایگاه فعال در شهرستان دارد، پایگاه دشت جیهون و منبع آب که امدادگران در این پایگاه ها آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی در خصوص اعزام امدادگران برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه عنوان کرد: برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه تیم سحر با تخصص حمایت روانی آسیب دیدگان اعزام شد. به دلیل مسافت طولانی اعزام نیروهای عملیاتی از استان های معین همجوار استان کرمانشاه انجام شد.

تشکریان افزود: در شهرستان بندرخمیر مبلغ ۸ میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان بصورت نقد و کمک های غیرنقدی بالغ بر ۲۵ میلیون و ششصد و هفتاد هزار تومان از کمک های مردمی توسط هلال‌احمر جمع آوری و به استان کرمانشاه ارسال شد.

وی ضمن اشاره به مانور زلزله ای که در هفته جاری برگزار شد، بیان کرد: این مانور با سناریو وقوع زلزله ۵ ریشتری و اقدامات آوار برداری، نجات مصدومین و اتفا حریق برگزار شد. برپایی اردوگاه اسکان اضطراری برای انتقال مصدومین به آنجا جهت درمان از دیگر اقدامات مانور زلزله بود که انجام شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان بندرخمیر در خصوص سطح آمادگی امدادگران عنوان کرد: سطح آمادگی امدادگران شهرستان بندرخمیر در حد متوسط است که موضوع به علت تازه تاسیس بودن این نهاد در شهرستان بندرخمیر است. با برگزاری کلاس های آموزشی درصدد هستیم سطح آمادگی امدادگران را بالا ببریم.

وی افزود: در این مانور آموزش اسکان اضطراری، حمایت روانی و آموزش تخصصی نجات در آوار ارائه شد که در زمان وقوع حوادث مفید واقع می شود.

 

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /