۱۳:۴۵:۴۶ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسول کتابخانه عمومی میثاق شهر بندرخمیر:
شهرستان بندرخمیر از کمبود فضای کتابخانه ای رنج می برد
یک باب کتابخانه کوچک در شهر بندرخمیر برای جمعیت ۵۶ هزار نفری شهرستان بندرخمیر کفایت نمی کند به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، صادق دهقان مسئول کتابخانه عمومی میثاق شهر بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار، با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: شهرستان بندرخمیر از کمبود فضای کتابخانه ای رنج می برد. وی […]

یک باب کتابخانه کوچک در شهر بندرخمیر برای جمعیت ۵۶ هزار نفری شهرستان بندرخمیر کفایت نمی کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، صادق دهقان مسئول کتابخانه عمومی میثاق شهر بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار، با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی گفت: شهرستان بندرخمیر از کمبود فضای کتابخانه ای رنج می برد.

وی افزود: یک باب کتابخانه کوچک در شهر بندرخمیر برای جمعیت ۵۶ هزار نفری شهرستان بندرخمیر کفایت نمی کند. شهر رویدر و دهستان های کهورستان و پل که دارای جمعیت بالایی هستند از نعمت کتابخانه محروم هستند و لازم است مسئولین اقدامی در این خصوص انجام دهند.

مسئول کتابخانه عمومی میثاق شهر بندرخمیر عنوان کرد: نمی شود مردم را به کتابخوانی تشویق کرد در صورتی که بستر آن مهیا نیست.

وی با اشاره به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: از برنامه های شاخص این هفته که توسط این نهاد انجام گرفته می توان به دیدار با مسئولین شهرستان، آموزش و پرورش و دانشگاه ها ، بازدید دانشجویان و دانش آموزان از کتابخانه، برپایی نمایشگاه صنایع دستی ، برپایی نمایشگاه کتاب در سطح کتابخانه، مسابقات کتابخوانی و نقاشی و برگزاری نشست کتابخوانی نام برد.

صادق دهقان عنوان کرد: در کتابخانه عمومی میثاق بندرخمیر ۱۵ هزار جلد کتاب موجود است و حدود ۱۰۰۰ نفر عضو فعال کتابخانه هستند و ماهیانه ۴۰۰ جلد کتاب به امانت گرفته می شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تعداد ۵۰۰ جلد کتاب توسط مردم به کتابخانه اهداء شده و بیشترین استقبال از کتابخانه از سوی دانش آموزان است.

مسئول کتابخانه عمومی میثاق شهر بندرخمیر با اشاره به اهمیت کتابخوانی بیان کرد: خواندن کتاب سرگرمی مفید و ارزشمندی است ، اگر جامعه در زمینه مطالعه پیشرفت داشته باشد از نتایج آن پیشرفت در زمینه فرهنگی و بصیرت است.

وی افزود: جذب نسل جدید به کتاب و کتابخوانی باید از سنین کودکی و از خانواده و مدرسه انجام گیرد. نقش والدین و آموزگار در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار مهم است ، پدران و مادران را سفارش می کنم فرزندانشان را به کتابخوانی تشویق کنند.

 

 

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /