۶:۲۰:۰۹ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه شنبه های بدون خودرو/ ایجاد فرهنگ یا تغییر فرهنگ
روز گذشته همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو در حالی در شهر بندر خمیر برگزار شد که با حواشی ای همراه بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، روز گذشته همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو در شهر بندر خمیر برگزار شد. این همایش با هدف فرهنگ سازی بصورت کلی […]

روز گذشته همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو در حالی در شهر بندر خمیر برگزار شد که با حواشی ای همراه بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، روز گذشته همایش دوچرخه سواری سه شنبه های بدون خودرو در شهر بندر خمیر برگزار شد.

این همایش با هدف فرهنگ سازی بصورت کلی برای استفاده از دوچرخه و بصورت خاص استفاده از آن به جای خودرو در روزهای سه شنبه برگزار شد.

همایش با استقبال پرشور مردم همراه شد ولی نکته ای که همایش را تحت تاثیر خود قرار داد، حضور دخترانی با پوشش بد و بدحجاب در گروه جرون بود.

حضور این چنین افراد هنجارشکن در شهر و در قالب کمپین و الگو بیم این موضوع را به ذهن می رساند که به جای ایجاد ارزش شاهد تغییر ارزش در شهرها باشیم.

نفس حرکت سه شنبه های بدون خودرو مثبت ولی اگر زیر پوست این حرکت عادی سازی دوچرخه سواری زن های بدحجاب در شهر را داشته باشیم خلاف باورهای دینی و عرفی جامعه است.

یکی از فلسفه های ساخت پارک های بانوان ایجاد محیطی مناسب برای ورزش بانوان است که لازم بیشتر در این خصوص فرهنگ سازی صورت پذیرد.

با توجه به سفرهای گروه جرون به شهرستان های مختلف استان هرمزگان لازم است مسولین نسبت به رعایت مسایل حفظ حجاب و عرف اسلامی به آنها گوشزد داشته باشند.

 

مصاحبه با شهردار بندرخمیر در خصوص همایش دوچرخه سواری

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /