۱۱:۰۰:۰۷ - جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شهرستان بندرخمیر:
سه زخم بزرگ در کشور داریم، ربا، رشوه و عدم پرداخت خمس و زکات
دشمن مانند مگسی است که روی زخم ها می نشیند. ما سه زخم بزرگ در کشور داریم، زخم ربوی بودن بانک ها، رشوه و نپرداختن خمس و زکات است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به صحبت های […]

دشمن مانند مگسی است که روی زخم ها می نشیند. ما سه زخم بزرگ در کشور داریم، زخم ربوی بودن بانک ها، رشوه و نپرداختن خمس و زکات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری به راه های نفوذ دشمن، گفت: دشمن مانند مگسی است که روی زخم ها می نشیند. ما سه زخم بزرگ در کشور داریم، زخم ربوی بودن بانک ها، رشوه و نپرداختن خمس و زکات است.

وی افزود: علیرغم اعلام صریح مراجع که عمل آنها ربا محسوب می شود بازهم بانک ها به کار خود ادامه می دهند. مسئولین باید هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند. ربا در بانک ها باعث درهم شدن مال حلال و حرام است و اثرات آن گریبان گیر مردم می شود.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: بسیار جای شرمندگی دارد که در جامعه دینی رشوه باشد. زمانی رشوه اتفاق می افتاد که حق مردم را ندهند و آنان جهت دستیابی به حق خود رشوه بدهند. مسئولین باید به این موضوع رسیدگی کنند.

وی افزود: کسانی که پرداخت خمس و زکات برایشان واجب شده است باید آن را ادا کنند. عدم پرداخت خمس و زکات باعث درهم شدن سهم خدا و شخص می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر بیان کرد: دهه فجر زمانی است که دولت ها عملکرد، خدمات و برنامه های خود را به مردم اعلام و آنچه که آماده بهره برداری است را افتتاح می کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند “من از همه دولت ها حمایت می کنم” زیرا دولت جمهوری اسلامی و نظام اسلامی است. البته نقد و انتقاد هست، ما دولت بی اشکال نداریم و اگر ادعایی خلاف این مطرح شود، بسیار ادعای سنگینی است. بایستی دولت را حمایت کرد زیرا از نظام اسلامی و خار چشم دشمنان است.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به واقعه کسوف در تاریخ ۱۱ بهمن امسال عنوان کرد: در تاریخ ۱۱ بهمن امسال کسوف کلی رخ خواهد داد و یادآور می شوم با رخ دادن این واقعه نماز آیات واجب می شود.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /