۱۹:۵۸:۰۹ - سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زباله های ساختمانی معضلی برای محیط زیست بندرخمیر+تصاویر
متاسفانه در گوشه و کنار شهر بندرخمیر شاهد انباشت زباله های ساختمانی هستیم که چگونه چهره محیط را متاثر از خود کرده و جلوه ای ناپسند از محیط زیست را به نمایش گذاشته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، صنعت ساخت وساز یکی از مھمترین بخشھای اقتصادی به شمار میرود. این صنعت سالانه […]

متاسفانه در گوشه و کنار شهر بندرخمیر شاهد انباشت زباله های ساختمانی هستیم که چگونه چهره محیط را متاثر از خود کرده و جلوه ای ناپسند از محیط زیست را به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، صنعت ساخت وساز یکی از مھمترین بخشھای اقتصادی به شمار میرود. این صنعت سالانه حجم عظیمی از مواد خام ھر کشور را مصرف و در مقابل مقدار زیادی ضایعات و نخاله ساختمانی تولید می کند. این موضوع در کشور ما به علت پایین بودن عمر مفید ساختمانھا بیش از کشورهای پیشرفته به چشم می خورد.

در عصر حاضر یکی از عمده ترین آلاینده ھای محیط زیست مواد زائد ساختمانی است. عدم استفاده مجدد از نخاله ھای ساختمانی و نداشتن برنامه برای بازیافت آن مشکلی است که در کشور با آن روبرو هستیم و به نوعی ھدر دادن سرمایه ھای ملی محسوب می شود.

فعالیت ھای ساختمانی درھر جامعه، امری اجتناب ناپذیر بوده و میزان آن رابطه مستقیم با وضعیت اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد، از جمله فعالیت ساختمانی میتوان به فعالیت ھای تخریبی و ساخت و ساز اشاره نمود. در اثر این فعالیت ھا دور ریزھایی تولید میشود که اصطلاحا خاک، نخاله یا پسماندھای ساختمانی نامیده می شود.

این نوع زباله نسبت به زباله ھای خانگی خطرات آلودگی کمتری دارد ولی به نوبه خود، به علت حجیم بودن، باعث بوجود آمدن مشکلات زیست محیطی و مناظر ناپسند می گردد.

متاسفانه در گوشه و کنار شهر بندرخمیر شاهد انباشت زباله های ساختمانی هستیم که چگونه چهره محیط را متاثر از خود کرده و جلوه ای ناپسند از محیط زیست را به نمایش گذاشته است.این موضوع نارضایتی برخی از شهروندان را در پی داشته است.

شهروندان باید بیش از پیش به حراست از محیط زیست اهتمام داشته باشند تا شاهد صدمات جبران ناپذیر به پیکر بی دفاع محیط زیست که رابطه مستقیم با سلامتی و حیات جامعه دارد نباشیم.

لازم به ذکر است که در شهر بندرخمیر مکانی جهت انباشت زباله معرفی شده است که از شهروندان تقاضا می شود زباله های ساختمانی خود را به آنجا منتقل کنند.

آدرس مکان انباشت نخاله های ساختمانی به شرح ذیل است:

روبروی جاده لشتغان پایین، به سمت کوه گودی، معدن آهک سیمان

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /