۲۰:۳۰:۴۴ - جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روستای بناب بهشتی در دل کوهستان های هرمزگان
روستای بناب یکی از روستاهای توابع بخش رویدر شهرستان بندرخمیر استان هرمزگان است که به لطف وجود چشمه های جوشان از طبیعت زیبایی بهره می برد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،روستای بناب یکی از روستاهای توابع بخش رویدر شهرستان بندرخمیر استان هرمزگان است. فاصله این روستا تا مرکز شهرستان ۹۵ کیلومتر، زبان مردم روستا اَچَمی یا […]

روستای بناب یکی از روستاهای توابع بخش رویدر شهرستان بندرخمیر استان هرمزگان است که به لطف وجود چشمه های جوشان از طبیعت زیبایی بهره می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،روستای بناب یکی از روستاهای توابع بخش رویدر شهرستان بندرخمیر استان هرمزگان است. فاصله این روستا تا مرکز شهرستان ۹۵ کیلومتر، زبان مردم روستا اَچَمی یا اَچُمی و از زبان های اصلی مردمان جنوب است.

این روستا دارای چشمه های متعدد است که به همین دلیل بناب نام گرفته است.(بناب به معنی بن آب می باشد)

چشمه های آب این روستا،آب مورد نیاز جهت آبیاری نخلهای روستا و شهر رویدر را تامین می کند.

بعد از جنگل های حرا از روستای بناب به عنوان قطب دوم گردشگری شهرستان بندرخمیر می توان نام برد که به لطف وجود چشمه های جوشان از سرسبزی و طبیعت زیبایی بهره می برد.

در روستای بناب درختان نخل، انبه، لیمو، چنار، ترنج، انگور، انار، نارنج، سپستان، کُنار، لیموشیرین ، انجیر و گارزنگی وجود دارد ولی محصول اول کشاورزی در این منطقه خرما است.

 

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /