۱۳:۵۰:۴۹ - دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد ؛
رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در استان هرمزگان
قهرمانی از رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان طی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى لوار؛ مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: پس از دستور ریاست محترم قوه قضاییه در راستای احیای حقوق عامه و صیانت از حقوق بیت المال، اقدامات گسترده‌ای در حوزه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان هرمزگان انجام شده است که از آن جمله می توان به رفع تصرف بیش از یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی ملی در این استان طی سال ۱۴۰۰ اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد ریال می باشد که با اقدام مراجع قضایی استان و صدور احکام مقتضی در این خصوص به بیت‌المال اعاده شده است.

قهرمانی همچنین تأکید کرد: به منظور حفاظت از اراضی ملی، اجرای قانون حدنگار و تثبیت اراضی به صورت مستمر از سوی دستگاه قضایی استان پیگیری شده که در این خصوص با تلاش شبانه روزی مسئولین و کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و همکاری دیگر دستگاه های متولی تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان سنددار شده اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در دوره تحول و تعالی دستگاه قضایی، هیچ گونه چشم پوشی برای برخورد با متصرفان غیرقانونی اراضی ملی و دولتی صورت نگرفته و دادگستری استان هرمزگان با همکاری سایر نهاد‌ها در سال ۱۴۰۱ نیز با همت مضاعف در این زمینه تلاش خواهد کرد.

وی همچنین تصریح کرد: تمامی کسانی که برخلاف ضابطه و قانون به اراضی ملی و عرصه های طبیعی تعدی کنند در اسرع وقت با برخورد قضایی مواجه خواهند شد.

قهرمانی یادآور شد: مقابله قاطع با زمین خواران و متصرفان غیرمجاز یکی از مهمترین اولویت‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان است و در این راستا هیچ خط قرمزی وجود ندارد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /