۱۷:۰۲:۴۹ - دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
راستی آزمایی یک شعار
پس از گذر از مراحل قانونی و صلاحیت سنجی مجلس، بالاخره دولت جدید در وقت مقرر مستقر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانى لوار به نقل از هرمز، پس از گذر از مراحل قانونی و صلاحیت سنجی مجلس، بالاخره دولت جدید در وقت مقرر مستقر شد.
اکنون همه چشم ها به تیم جدید اداره کشور دوخته شده است تا ببینند با شعار های دوران انتخابات چه خواهند کرد؟ آیا تغییری در زندگی خود مشاهده خواهند نمود؟ آیا در سیستم اداره کشور طرحی نو در انداخته خواهد شد؟
گرچه هنوز برای پیش‌بینی پیرامون تحقق یا عدم تحقق وعده های دولت زود است اما اگر بخواهیم نشانه های نویدبخش امید و بازگشت حیات و زندگی را مرور کنیم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱. تغییر در سلوک با مردم؛ در مدت این دو ماه رئیس جمهور سعی کرده است بر خلاف دوره گذشته به میان مردم برود و بی‌واسطه درد دل‌های آنها را بشنود.
۲. تغییر در گزینش همکاران؛ تیمی که رئیس‌جمهور برای دولت برگزیده از میان مدیران با انگیزه پاکدست متخصص و متعهد است و معیار های گروهی و حزبی در آن جایی ندارد.
۳. تحرک و پویایی و پشت میز نشین نبودن؛ امروز اولین سفر اعلام نشده رئیس جمهور به خوزستان گویای این امر است.
۴. نگرش ما می توانیم و تقویت بنیانهای داخل؛ که گفتمان غالب در بیان همه وزرای دولت بود.
۵. رویکرد فسادستیزی؛ رئیس‌جمهور به درستی باور دارد که ریشه شکل گیری فساد در قوه مجریه است و با ید با آن از سرمنشاء برخورد کرد. این خود تحولی بزرگ است.
اینها همه نشانه‌های روشن تحول در نحوه تعامل با مردم و چگونگی اداره کشور است. اگر با استمرار این رویه انگاره تغییر در ذهن مردم تثبیت گردد، امید نیز اندک اندک به جامعه بازخواهد گشت و آن روز دور نیست ان شاءالله.

یادداشت به قلم جواد بیژنی فعال اجتماعی

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /