۱۰:۰۲:۴۶ - یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دیدار عضو شوراى شهر بندرخمیر و هاشمى تختى با مدیرکل فنى حرفه اى کشور
حسن مطهر نماینده شورای اسلامی شهر تالابی بندرخمیر و دکتر هاشمی تختی نماینده مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر و مدیرکل فنی و حرفه ای کشور دکتر پاک سرشت دیدار کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار، دکتر پاک سرشت معاون وزیر و مدیرکل فنی و حرفه ای کشور به امر آموزش فنى و حرفه اى در بین جوانان و بخصوص تحصیلکردها اشاره نموده و افزود: در شرایط کنونی کشور، آموزش فنی و حرفه ای از تحصیلات تکمیلی و عالیه ارجحیت دارد کما اینکه ما تحصیل کرده هایی با مدارک عالیه داریم که بدلیل نداشتن هیچگونه حرفه ای بیکارهستند پس لزوم آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور دو چندان میباشد.
سپس وی به توان و امکانات موجود فنی اشاره نمود و اظهار کرد: آموزش فنى و حرفه اى در بحث آموزش کشور کمک بسیار به صنعت و بنگاههای تولیدی میکند که این خود مستلزم تفاهم و همکاری فی مابین سازمان فنی و حرفه ای و بنگاههای تولیدی و خدماتی میباشد.
در ادامه دکتر هاشمی تختی از عزم و حمایت خود و دیگر نمایندگان مجلس در کمک به دولت جهت اشتغال در کشور و استان صحبت کرد و خطاب به مدیرکل فنی حرفه ای کشور لزوم وجود یک مرکز فنی و حرفه ای در شهرستان بندر خمیر را بسیار مهم و اساسی برشمرد.
در ادامه این دیدار حسن مطهر عضو شوراى اسلامی شهر بندر خمیر گزارشی از شرایط بیکاری و موقعیت ژئوپلیتیکی شهرستان بندر خمیر بیان نمود و خطاب به معاون وزیر درمورد نرخ بیکاری شهرستان بندر خمیر، گفت: این شهرستان نسبت به کشور و سایر شهرستانهای استان هرمزگان با وجود معادن و صنایع و کارخانجات و بنگاههای تولیدی بعلت نبود آموزش فنی و حرفه ای پس از شهرستان بشاگرد ، بندرخمیر دومین شهرستان با نرخ بالای بیکاری میباشد.
مطهر متذکر شد: شهرستان بندر خمیر درست است که جمعیتی بالغ بر ۵۷هزار نفر دارد ولی عملا بخاطر موقعیت ژئوپلیتیکی جور جمعیت بیش از ۲۰هزار نفر جمعیت شهرستان بندرلنگه نیز بدوش میکشد که این خود بیانگر توجه ویژه مسئولین کشوری و استانی به این شهرستان است.
مطهر در ادامه از همکاری ۵ ساله شهرداری و شورای شهر بندر خمیر در تامین هزینه اجاره ساختمان فنی حرفه ای اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود احداث و ساخت مرکز فنی حرفه ای نیاز مبرم این شهرستان میباشد که سازمان فنی حرفه‌ای کشور جهت ساخت مرکز فنی حرفه‌ای کشور اقدامات لازم را انجام فرماید.
در صحبتهای پایانی جلسه دکتر پاک سرشت در تماس با مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان از ایشان خواست در اسرع وقت با تشکیل جلسه با حضور اعضاى شورای اسلامی شهر تالابی بندرخمیر گزارش نیاز سنجی مرکز فنی حرفه ای شهرستان بندر خمیر به ایشان اعلام نماید و در اولویت کاری خود قرار دهد.
همچنین دکتر هاشمی تختی قول پیگیری موضوع و هماهنگی تا پایان هفته با استاندار درمورد تخصیص بودجه ساخت این مرکز را داده است.
در پایان حسن مطهر از طرف سایر اعضای شورای شهر و مردم شریف بندر خمیر از زحمات همیشگی دکتر هاشمی تختی و توجه ویژه ایشان به شهرستان بندرخمیر تشکر نمود و از دکتر پاک سرشت معاون محترم وزیر و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور جهت بررسی مشکلات و دستورات لازم همچنین همکاری بیشتر و قول راه اندازی مرکز فنی حرفه‌ای شهرستان بندرخمیر، قدردانی نمود.

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /