۹:۳۶:۱۰ - شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد؛
دو پرونده قتل عمد در شرق هرمزگان به صلح و سازش منجر شد
صالحی از ایجاد صلح و سازش در دوپرونده نزاع منجر به قتل عمد در شرق استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار به نقل از  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این خصوص اظهار کرد :در نتیجه همت و تلاش چندین ساله اعضای شورای حل اختلاف شهر هشتبندی از توابع شهرستان میناب دو فقره پرونده قتل عمدی در این منطقه منجر به صلح و سازش شد.

وی افزود : یکی از این دو پرونده مربوط به ارتکاب قتل در هجده سال پیش و دیگری ، ۱۵ سال قبل بوده که در نهایت با جلب رضایت اولیاء دم و اعلام بخشش آنها ؛ با قبول صلح و سازش مختومه شد.

صالحی در خصوص جزئیات این پرونده ها گفت: در پی وقوع قتلی در سال ۱۳۸۰ پرونده ای با این عنوان در مرجع قضایی تشکیل و پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی منجر به صدور حکم قصاص شد که متعاقب آن در سال ۱۳۸۳ نیز قتل دیگری به تلافی قتل اول به وقوع پیوست که سبب افزایش نگرانی ها در میان مردم منطقه گردید.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و پس از دستگیری قاتل پرونده دوم ، شورای حل اختلاف بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر اصلاح ذات البین به این موضوع ورود کرد و با همکاری معتمدین و ریش سفیدان منطقه و برگزاری جلسات متعدد با اولیاء دم هر دو پرونده ؛ موفق به اخذ رضایت و برقراری صلح و سازش بین طرفین و تحکیم آرامش و امنیت منطقه گردید.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان درپایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای حل اختلاف استان هرمزگان در سال ۱۳۹۸ با حرکتی جهادی ؛ موفق به برقراری صلح و سازش در تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۶ فقره پرونده شده است که مصمم هستیم این حرکت خداپسندانه و ارزشمند با قوت و تلاشی مضاعف در سال نیز تداوم یابد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /