۱۵:۱۱:۴۵ - شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
يادداشت/
دلال سان کشاورزی تا خون طرف را در شیشه نکند دست بر نمی دارد
دلال سان ها انواع مختلفی دارند، تمام گونه های آن بسیار خطرناک و سمی هستند و تا خون طرف را در شیشه نکنند دست نمی کشند یکی از این گونه ها، دلال سان کشاورزی است که در فصل زمستان در ناحیه شرق استان به وفور یافت می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار به نقل از هرمز؛ این روزها استان هرمزگان در یک بهبوهه کشاورزی به سر می برد، از سویی سرمای بی سابقه هوا موجب یخ زدگی درختان و میوه ها می شود و از سوی دیگر حضور دلالان در مزارع کشاوری آفتی برای باغدار محسوب می شود.

دلالانی که محصول را از کشاورز به قیمتی کمتر از نرخ مصوب خریداری می کند و در بازار نیز با افزایشی چندبرابری به فروش می رساند، در این بین فردی که محصول را کاشته و آبیاری کرده است اما در یک فقر اقتصادی به سر می برد که صدایش را نه مسئولی می شنود و نه فردی پاسخگوی نیازهای او است.

در همین رابطه سیما شرفی فعال اجتماعی هرمزگان در یادداشتی اختصاصی نوشت: دلال سان گروهی از جانداران خشکی هستند که هم دست دارند و هم پا و حتی حرف هم می زنند.

دلال سان ها انواع مختلفی دارند، تمام  گونه ها بسیار خطرناک و  سمی هستند و تا خون طرف را در شیشه نکنند دست بر نمی کشند، یکی از گونه های دلال سان ها، دلال سان کشاورزی است که در فصل زمستان در ناحیه شرق استان به وفور یافت می شوند.

این نوع جاندار برای بقای خود انواع همزیستی مسالمت آمیز دارد که یکی از این نوع همزیستی، همزیستی با مسئول مملکت سان هاست.

این نوع همزیستی بدین صورت انجام می شود که گونه مسئول مملکت سان ها  راه های  مبارزه با گونه دلال سان ها پیشنهاد می کنند و به تصویب می رساند، و آن را ولش می کنند به امان ابر و باد و مه و خورشید و فلک؛ که احتمالا در انجام فتوسنتز به گونه دلال سان ها کمک می کند و باعث می شود که این گونه با خیال راحت خون در شیشه کند.

فعالین محیط زیست درباره رشد روز افزون این نوع گونه احضار نگرانی کردند و تا الان که شما این متن را می خوانید فقط و فقط احضار نگرانی کردند و مشاهده کردند که چگونه دلال سان ها باعث نابودی و انقراض گونه های شکار کننده خود هستند و تا فعالین محیط زیست همراه مسئول مملکت سان ها و حتی خود دلال سان ها نگران انقراض گونه مورد شکار دلال سان هستند با شما بدورود دارم، بدرود.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /