۷:۴۳:۵۱ - پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شهرستان بندرخمیر
در دهه امامت و ولایت قربانی کردن نفس اماره و پذیرش ولایت با هم عجین هستند.
این دهه که شروع آن عید قربان است، ذبح نفس اماره را یادآوری می کند و پایانش هم به عید غدیر که عید ولایت است ختم می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان بندرخمیر ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت گفت: […]

این دهه که شروع آن عید قربان است، ذبح نفس اماره را یادآوری می کند و پایانش هم به عید غدیر که عید ولایت است ختم می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه شهرستان بندرخمیر ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت گفت: این دهه که شروع آن عید قربان است، ذبح نفس اماره را یادآوری می کند و پایانش هم به عید غدیر که عید ولایت است ختم می شود.

وی با بیان فضیلت های این ایام عنوان کرد: دهه امامت و ولایت که شروعش با عید قربان و پایانش عیدالله اکبر عید غدیر است این مطلب را یادآور می شود که انسان در روز عید قربان با ذبح نفس اماره و هواهای نفسانی پایانی زیبا و همراه با تکامل که رسیدن به ولایت است را تجربه می کند.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر افزود: قربانی کردن نفس اماره و پذیرش ولایت با هم عجین هستند، لذا پیامبراکرم(ص) در حج الوداع بعد از انجام حج مامور به این ابلاغ شدند. آن اتمام و اکمال نتیجه قربانی و ذبح هواهای نفسانی و شیطانی بود.

وی افزود: به مناسبت دهه امامت و ولایت برنامه هایی در شهرستان برگزار می شود که شاخص ترین آنها برگزاری همایش وحدت با موضوع غدیر، جشن عید غدیر در روستای لشتغان و جشن عید غدیر در شهر بندرخمیر است.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /