۱۰:۱۵:۱۷ - چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه اهل سنت بندر پل:
خلیج فارس را باید ناموس بدانیم و محترم بخوانیم
بازماندگان گفت: افتخار خلیج فارس همین بس که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه واله از این آبراهه نام برده و آن را به عنوان بحرالفارس یاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار، شیخ حسین بازماندگان امام جمعه اهل سنت بندر پل در گفتگو با خبرنگار لوار اظهار کرد: خلیج فارس از زمان پیامبر اکرم (ص) و از زبان گرامی پیامبر اسلام (ص) خلیج فارس بوده و تا قیام قیامت خلیج فارس خواهد ماند.

وی افزود: خلیج فارس جایی است که همواره دشمنان ایران اسلامی به آن چشم طمع دارند، آبراهه ی مهمی که هر از چند گاهی دشمنان مغرضانه از روی کینه توزی آن را به نامی دیگر می نامند.

امام جمعه بندر پل ادامه داد: این خلیج مهم همیشه فارس روزهای پرفراز و نشیبی درطول تاریخ به خود دیده و برای حفظ آن که برای هر ایرانی حکم ناموس را دارد جانفشانی فراوانی انجام شده و خونهای پاکی ریخته شده تا خلیج فارس سرافراز و باقی بماند.

بازماندگان اضافه کرد: دربسیاری از منابع تاریخی و جغرافیایی دوره اسلامی و حتی غیر اسلامی از خلیج فارس بعنوان بحرالفارس و البحرالفارسی و الخلیج الفارس نام برده شده است.

وی همچنین گفت: بسیاری از بزرگان صاحب نام همچون ابوریحان محمدبن احمد بیرونی خوارزمی و شمس الدین ابو عبدالله محمد بن ابیطالب الانصاری الدمشقی و ابن بطوطه و… در کتابهایشان از خلیج فارس نام برده اند.

ادعای کشورهای عربی در این زمینه وجاهت ندارد

امام جمعه بندر پل با بیان اینکه این آبراهه ی مهم جهان در تاریخ نامی بغیر از خلیج فارس نداشته و ادعای کشورهای عربی در این زمینه وجاهت ندارد تصریح کرد: خلیج فارس به بلندای تاریخ خلیج فارس است، چرا که نام خلیج فارس از دوره اسکندر مقدونی و از طریق آثار مکتوب به ما رسیده، نام خلیج فارس با استفاده از متون و مستندات گذشته و اسناد سازمان ملل غیر قابل تغییر می باشد.

وی یادآور شد: مورخان عرب هم در کتابهایشان همین نام را به کار برده اند و در معاهدات حکام خلیج با بریتانیا نیز می بینیم که نام زیبای خلیج فارس به کار رفته است و تا زمان جمال عبدالناصر هیچ تغییری در کاربرد نام خلیج فارس ایجاد ننمودند کما اینکه از گفته های خود جمال عبدالناصر در ابتدا این بود که می گفت: « نحن امه واحده من المحیط الاطلس الی الخلیج الفارسی».

امام جمعه بندرپل افزود:افتخار خلیج فارس همین بس که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه واله از این آبراهه نام برده و آن را به عنوان بحرالفارس یاد کرده است.

خلیج فارس تا ابد خلیج فارس خواهد ماند

شیخ بازماندگان با بیان اینکه خلیج فارس تا ابد خلیج فارس خواهد ماند گفت: خلیج فارس را باید ناموس بدانیم و محترم بخوانیم و به معاندین و انکار کنندگان توصیه میکنم که به اسناد معتبر تاریخی و اطلس ها و نقشه های جغرافیایی مراجعه نموده و دست از عنادت و لجاجت بر دارند.

وی افزود: خلیج فارس بواسطه ی اینکه سومین خلیج بزرگ جهان است همیشه مورد طمع بوده و هست.

امام جمعه بندر پل خاطرنشان کرد: ضمن افتخار به خلیج فارس و نام زیبایش این روز بزرگ را به مقام معظم رهبری امام خامنه ای و تمامی ملت ایران بلاخص مردم شریف شهرستان بندر خمیر تبریک و تهنیت عرض نموده و یکبار دیگر همصدا باهمه ی هموطنان خود به دشمنان ایران اسلامی گوشزد می کنم برای حفظ و دفاع از آب وخاک میهن خود لحظه ای درنگ نخواهیم کرد و آرزوی تصاحب بماند ، آرزوی تغییر نام خلیج فارس باخود به گور خواهند برد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /