۹:۰۷:۰۵ - یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عالم اهل سنت هرمزگان:
حضرت زهرا(س) معدن تمام سجایای اخلاقی هستند
بازماندگان با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) معدن تمام سجایای اخلاقی هستند، گفت: می طلبد که زنان مسلمان در زندگی فردی خودشان حضرت زهرا سلام الله علیها را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه اهل سنت بندرپل در گفتگو با خبرنگار لوار با بیان اینکه هیچ الگویی برای خوشبختی زنان مسلمان کامل تر و برتر از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهادر عالم هستی وجود ندارد، اظهار کرد: این بانوی بزرگوار برترین الگوی زنان مسلمان در تمامی ابعاد چه سیاسی، اجتماعی و چه شوهر داری و فرزند پروری است.
امام جمعه اهل سنت بندرپل با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) معدن تمام سجایای اخلاقی هستند، عنوان کرد: می طلبد که زنان مسلمان در زندگی فردی خودشان حضرت زهرا سلام الله علیها را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

بازماندگان با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) محبوب ترین انسان نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله بودند، بیان کرد: این بانوی بزرگوار دست پرورده پدری بودند که خداوند متعال آن پدر را بواسطه اخلاق نیکویش ستوده بود؛ لذا این صفات ارزشمند در حضرت زهرا(س) نیز دیده می شد.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س)جایگاه جهانی دارد، اظهار کرد: ایشان به شهادت راستگو ترین راستگویان و برترین زنان عالم است و این برتری بواسطه سیره بزرگ اخلاقی ایشان است.

عالم اهل سنت جنوب کشور تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) فراتر از زمان و مکان است و باید که زنان مسلمان از وجود مقدس حضرت زهرا برای بهتر زیستن الگوبرداری بکنند.
بازماندگان با تاکید بر اینکه الگو قرار دادن حضرت فاطمه زهرا(س) نیاز جامعه ی امروز است، عنوان کرد: امروز جامعه ما نیازمند الگو و اسوه ای همانند حضرت زهرا مرضیه است و جوانان نیازمند کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر ازجنبه های مختلف اخلاقی و عملی و علمی حضرت صدیقه طاهره (س) هستند؛ آگاهی بیشتر از سیره این بانوی نمونه عالم می تواند راه درست زندگی را به جامعه بیاموزد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله حضرت فاطمه را ام ابیها لقب دادند، گفت: این بانوی بزرگوار از حیث اخلاقی وشخصیتی بانوی نمونه و برجسته و نیکو همانند پدر بزرگوارشان بودند؛ در یک جمله می توان گفت که حضرت زهرا مادر همه فضایل در عالم ملک و ملکوت هستی هستند.
عالم اهل سنت هرمزگان اظهار کرد: همیشه فطرت انسان جویای الگویی است که بتواند آن را برای خود بعنوان اسوه انتخاب کند، تا بتواند زندگی فردی خود را با کمترین آسیب و اشتباه اداره کند و چه شخصیتی بهتر بعد از رسول الله برای بانوان مسلمان از پاره جگر رسول الله صلی الله علیه و آله چرا که حضرت زهرا تنها زنی است که به گفته پیامبر اکرم پاره تن اوست، پس نتیجه می گیریم پاره تن حضرت محمد مصطفی می تواند شایسته ترین اسوه و الگو برای زنان مسلمان باشد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /