۵:۱۴:۲۷ - شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری جلسه گرامیداشت هفته سلامت روان در بندرخمیر
جلسه گرامیداشت هفته سلامت روان در سالن کنفرانس فرمانداری خمیر برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،  جلسه گرامیداشت هفته سلامت روان با حضور سهیلا لشتغانی مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان در روز چهارشنبه ٢۵مهرماه برگزار شد. وی بیان کرد: در ایران هفته پایانی مهرماه (۲۴ لغایت ۳۰ مهرماه) به نام هفته بهداشت روان […]

جلسه گرامیداشت هفته سلامت روان در سالن کنفرانس فرمانداری خمیر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر،  جلسه گرامیداشت هفته سلامت روان با حضور سهیلا لشتغانی مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان در روز چهارشنبه ٢۵مهرماه برگزار شد.
وی بیان کرد: در ایران هفته پایانی مهرماه (۲۴ لغایت ۳۰ مهرماه) به نام هفته بهداشت روان نامگذاری شده است.بهداشت روان علمی است برای بهتر زیستن و رفاه اجتماعی که تمامی زوایای زندگی را در بر می گیرد. بهداشت روان دانشی بسیار کهن می باشد زیرا مشکلات و بیماری های روانی همیشه همراه انسان بوده اند. بیماریهای روانی امروزه سهم قابل توجهی از بار بیماریها و همچنین هزینه های نظام سلامت را شامل می شوند.

مسئول امور بانوان فرمانداری شهرستان بندرخمیر عنوان کرد :هیچ انسانی در برابر بیماری های روانی مصونیت ندارد. پیشگیری از پیدایش بیماری های روانی و سالم کردن محیط روانی از ضروریات اولیه تامین بهداشت روانی محسوب می شود. بهداشت روانی فقط به تشریح علل اختلالات نمی پردازد، بلکه پیشگیری ناراحتی های روانی به معنای وسیع آن به منظور جلوگیری از وقوع بیماری های شدید روانی را دنبال می کند. بهداشت روانی دارای اصولی است که می توان به اختصار به انها  اشاره کرد.
احترام به شخصیت خود و دیگران
روبرو شدن با واقعیات اجتماعی و زندگی
دانستن و ارزش دادن به نیازهای اولیه
مقابله با مشکلات عاطفی
به دست آوردن رضایت از زندگی
نیاز به احساس امنیت
بهداشت روان در خانواده

در ادامه جلسه کارگاه های با همکاری مرکز بهداشت در حوزه تغذیه سالم و شناسایی سرطان های شایع زنان برگزار شد.

 

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /