۷:۱۵:۲۰ - شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر:
برداشت هندوانه پاییزه از مزارع کشاورزی شهرستان بندر خمیر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر گفت: میزان تولید محصول هندوانه بیش از ۱۰۰۰ تن است که بخشی از نیاز شب یلدا در کشور را تأمین خواهد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، مهندس ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار از برداشت هندوانه پاییزه مزارع کشاورزی شهرستان بندرخمیر خبر داد […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر گفت: میزان تولید محصول هندوانه بیش از ۱۰۰۰ تن است که بخشی از نیاز شب یلدا در کشور را تأمین خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، مهندس ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار از برداشت هندوانه پاییزه مزارع کشاورزی شهرستان بندرخمیر خبر داد و گفت: میزان تولید محصول هندوانه با تلاش مضاعف کشاورزان کهورستانی بیش از ۱۰۰۰ تن است که بخشی از نیاز هندوانه شب یلدا در کشور را تأمین خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به حاصلخیزی خاک، اقلیم منطقه و تغذیه مناسب با نظر کارشناسان و مروجین کشاورزی از هر هکتار هندوانه بیش از ۴۰ تن هندوانه برداشت و به بازارهای هدف داخلی مانند میادین میوه و تره بار تهران، کرج، قم، مشهد، اصفهان، شیراز، اردبیل و استان های دیگر ارسال شده است.

مهندس ناصری بیان کرد: تولید این محصول نسبت به سال قبل از نظر میزان سطح بدلیل طرح اصلاح الگوی کشت و بهره وری مناسب از منابع محدود آبی افزایش نداشته و تمامی سطوح کشت به روش آبیاری قطره ای(نوار تیپ) انجام شده است.

وی افزود: عملکرد و تولید این محصول در واحد سطح نسبت به سال گذشته ۲۵% افزایش نشان می دهد که نشان از تلاش و جدیت کشاورزان سخت کوش در منطقه کهورستان و رعایت توصیه های کارشناسان و مروجین کشاورزی دارد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: کشت این محصول در شهریور ماه انجام ، برداشت آن از نیمه آذرماه آغاز و تا شب یلدا ادامه دارد.

وی افزود: منطقه کهورستان از قطب های مهم تولید محصولات خارج از فصل سبزی و صیفی و جالیزی در غرب استان به شمار می آید.

مهندس ناصری بیان کرد: به منظور خروج از تولیدات تک محصولی در منطقه کهورستان و کاهش ریسک نوسانات قیمت محصولات کشاورزی در بازار، بخشی از اراضی این شهرستان در کنار کشت های غالب گوجه فرنگی به زیر کشت هندوانه رفته است.

 

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /