۴:۳۴:۳۸ - پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان بندر خمير:
باید استعدادهای نهفته در حوزه شعر و ادب شناسایی و شکوفا شود
فرماندار شهرستان بندر خمیر گفت: لازم است با همکاری و همدلی شاعران استعدادهای نهفته در حوزه شعر و ادب شهرستان شناسایی و شکوفا شود تا جایگاه شهرستان خمیر بیش از پیش در استان و کشور ارتقا یابد.

  1. به گزارش شبکه اطلاع رسانی لوار، دومین دوره شب شعر یادواره ملاسلیمان خمیری با محوریت رمضان با حضور فرماندار شهرستان خمیر ،امام جمعه اهل سنت بندرعباس، مدیر مدرسه علوم دینی بندرخمیر ،رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان و جمعی از شاعران و دوستداران شعر در مجتمع دینی صدر الاسلام بندرخمیر برگزاری شد.

فرماندار خمیر با بیان اینکه ایرانیان از گذشته در زمینه شعر و ادب استعدادهای فراوانی داشته اند گفت: شاعران بی شماری با الهام از مکتب روح بخش اسلام چون ستاره ای در آسمان ادبی ایران درخشیدند و امروز شاهدیم که شاعران ما شهرت جهانی دارند.

وی تاثیر شعر بر تربیت و سمت و سودهی صحیح یک جامعه را دارای اهمیت عنوان کرد و افزود: وادی هنر و بخصوص شعر می تواند باعث ایجاد تحولات مثبت اجتماعی گردد و در پیشرفت و توسعه هر جامعه نیز موثر باشد.

فرماندار شهرستان بندر خمیر در ادامه اظهار کرد:در حال حاضر جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند شادی و نشاط می باشد و هنرمندان کسانی هستند که می توانند این نشاط را پدید آورند.

میرهاشم خواستار همچنین گفت: شاعران و شاعره های شهرستان نشان دادند که در حوزه شعر حرف های زیادی برای گفتن دارند و این توانمندی بار دیگر در مجلس امروز به اثبات رسید.

وی خاطر نشان کرد: لازم است با همکاری و همدلی شاعران استعدادهای نهفته در حوزه شعر و ادب شهرستان شناسایی و شکوفا شود تا جایگاه شهرستان خمیر بیش از پیش در استان و کشور ارتقا یابد.

حجت الاسلام والمسلمین قنبری رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان خمیر نیز در این نشست به رفع فضای فیزیکی برای فعالیت تشکل های فرهنگی و هنری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با پیگیری هایی که در زمینه راه اندازی مجتمع فرهنگی بندرخمیر صورت پذیرفته است این پروژه در هفته دولت سالجاری افتتاح خواهد شد و امیدواریم با افتتاح این پروژه شاهد ارتقا شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر بویژه در حوزه شعر و ادب باشیم.

در ادامه ۲۴ نفر از شاعران و شاعره های شهرستان سروده های خود را برای جمع حاضر بیان کردند.

همچنین ارائه گزارشی از اشعار بزرگان و قدیمی بندرخمیر ، اهدا لوح سپاس به شرکت کنندگان در این دوره و معرفی کیانوش عبدالله پور شاعر جوان بندرخمیر بعنوان مسئول انجمن شعر این شهر از دیگر برنامه های این دوره از شب شعر ملاسلیمان خمیری بوده است.

 

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /