۱۷:۱۲:۰۷ - یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
يادداشت/
بانوان در اسلام جایگاه مهمی دارند
بانوی جوان صدر اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک جوان ۱۸ ساله است که برای صحابه در مسجد خطبه می خواند؛ این یعنی بانوان جوان در اسلام جایگاه مهمی دارند و نه تنها می توانند تشکیل خانواده دهند که می‌توانند با فعالیت های سیاسی و اجتماعی جامعه خود را راهبری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار به نقل از هرمز؛ سمیه احمدی، کارشناس مسائل مذهبی هرمزگان در یادداشت اختصاصی برای سایت خبری هرمز نوشت:

نگاه اسلام به زن نگاه انسانی است نگاه به جنسیت زن یک نگاه درجه دو است نگاه اول و درجه یک حیثیت انسانی است که در آن جنسیت اصلاً نقش ندارد در اینجا خطاب انسان است بدون افراط و تفریط.
محدودیتهای اسلامی که بر طبق فطرت انسانی زنانه قرار داده شده است هم محدودیتی برای مرد است و هم برای زن تا نیروهای آنها در جهت درستی به کار بیفتد و نتیجه‌اش رشد فکری علمی و عملی در جامعه زنان شاهدش هستیم.
اسلام با سنت های غلط نسبت به زنان کاملاً مبارزه می‌کند مثل اینکه عربها قبل از اسلام دختران خودشان را نگه نمی داشتند اسلام این سنت را به کلی از بین برد.
زن مسلمان ایرانی الگو است در جهان همانند زن شرقی عنصری در حاشیه و بی نقش در تاریخ سازی نیست و همانند زن غربی مثابه موجودی که جنسیت او بر انسانیتش می‌چربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه داری جدید است نمی باشد بلکه زنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم زن؛ زن شرقی است.

زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود محجبه بود شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود می تواند سنگر خانواده را پاکیزه نگاه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگرسازی های جدید کرد و فتوحات بزرگ را به ارمغان آورد در واقع زن مسلمان ایرانی زن مجاهد ایرانی و معلم ثانی زنان جهان است.

معلم اول زنان مجاهد صدر اسلام بودند همان بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به همه زنان بزرگ صدر اسلام و اکنون زن مجاهد مسلمان ایرانی معلم ثانی برای زنان جهان خواهد بود پس بر رسانه ها و هنرمندان و فرزانگان و سینماگران لازم است که بتوانند جهاد بزرگ زن ایرانی مسلمان را به دنیا که سخت محتاج شناختن آن است نشان دهند.
بانوی جوان صدر اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک جوان ۱۸ ساله است که برای صحابه در مسجد خطبه می خواند این یعنی بانوان جوان در اسلام جایگاه مهمی دارند و نه تنها می توانند تشکیل خانواده دهند که می‌توانند با فعالیت های سیاسی و اجتماعی جامعه خود را راهبری کنند.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /