۸:۱۹:۱۹ - دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بار دیگر قهرمان‌ تالاب به انجمن دوستداران طبیعت بندرخمیر واگذار شد
از سوی دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گروه دوستداران طبیعت بندرخمیر برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمان تالاب در بخش مشارکت های مردمی انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار ، آموزش به صورت علمی و واگذاری مسئولیت حفاظت تالاب به مردم و جوامع محلی، حس مسئولیت پذیری مردمان بومی در خصوص تالاب ها و اهمیت آنها با توجه به زیستگاه جانداران مختلف بودن را بر انگیخته می سازد.

هم افزایی و همکاری بین مردم، جوامع محلی، صیادان، با نهادهای نظارتی مربوط به تالاب در شهر خمیر که به واسطه این گروه صورت پذیرفته نتیجه آن واگذار نمودن حفاظت از تالاب ها به خود مردم است.

عوامل فوق همراه با آموزش چهره به چهره و برگزاری جلسات و سخنرانی ها باعث جذب مشارکت بالای مردم در فعالیت های زیست محیطی و نگهداری تالاب بوده، فعالیت های اجتماعی گروه باعث وجود یک خواست و اراده اجتماعی در سطح شهر و در بین مردمان مجاور تالاب شده و باعث گردیده جوامع محلی بیش از گذشته تالاب را مورد صیانت و حفاظت قرار دهند.

عوامل فوق شاخص فعالیت گروه دوستداران طبیعت بندرخمیر در سالهای اخیر بوده که مورد قبول مجموعه محیط زیست و دفتر مربوط به تالاب های کشور بوده است و در روزهای اخیر از سوی دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور برای دومین سال متوالی به عنوان قهرمان تالاب در بخش مشارکت های مردمی انتخاب شدند.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /