۵:۴۵:۵۵ - جمعه ۱ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر:
اکثریت مردم جامعه در روخوانی قرآن ضعف دارند
با وجود فعالیت های قرآنی گسترده متاسفانه هنوز اکثریت مردم و حتی قشر دانشجویان ما در روخوانی قرآن ضعف دارند، این مسئله بسیار درد آور است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، ارسلان غلام زاده فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار کفت: آموزش قرآن به معنای آموزش دین است، […]

با وجود فعالیت های قرآنی گسترده متاسفانه هنوز اکثریت مردم و حتی قشر دانشجویان ما در روخوانی قرآن ضعف دارند، این مسئله بسیار درد آور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، ارسلان غلام زاده فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر در گفتگو با خبرنگار لوار کفت: آموزش قرآن به معنای آموزش دین است، امروز منظور از کلاس قرآن تنها آموزش روخوانی، روانخوانی و تجوید معنی می شود در حالی که اینگونه نیست. باید سمت و سوی آموزش تغییر کند و در کلاس قرآن علاوه بر آموزش های روخوانی و روانخوانی، شیوه درست زندگی کردن از منظر قرآن نیز آموزش داده شود.

 

وی در پاسخ به این سئوال که وضعیت انس با قرآن در جامعه چگونه است، عنوان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی بوجود آمدن و گسترش خانه ها و موسسات قرآنی است؛ ولی با وجود فعالیت های قرآنی گسترده متاسفانه هنوز اکثریت مردم و حتی قشر دانشجویان ما در روخوانی قرآن ضعف دارند. این مسئله بسیار درد آور است.

 

فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر بیان کرد: انس با قرآن بین عموم مردم آنطور که باید اتفاق نیافتاده است. البته روی سخن با توده ی مردم بوده و حفاظ و قاری بسیار است که در معتبرترین مسابقات رتبه اول را کسب می کنند و داورانی داریم که در بالاترین سطح مسابقات قرآن کریم داوری میکنند. در بین توده ی مردم انس با قرآن باید فرهنگ شود، در این مسئله کم کاری هایی وجود دارد که باید برطرف گردد و فرهنگ و زندگی قرآنی بین توده مردم نهادینه شود.
وی افزود: مجموعه های قرآنی مشکلات عدیده ای دارند، بعضی از مجموعه ها جا و مکان ندارند؛ قرآن آموزان از نظر بضاعت مالی در مضیقه هستند. باید آن ها به خوبی تأمین شوند مکان و امکانات در اختیار شان قرار بگیرد تا توده ی مردم قرآن را یاد بگیرند.
ارسلان غلامزاده عنوان کرد: برای آموزش قرآن همه باید از آئین نامه و قانون تبعیت کنیم. اساتیدی که در خانه ها یا موسسات قرآنی انتخاب می شوند باید مهارت لازم را داشته باشند. اساتید باید قوی و پخته باشند، مراحل مختلف را بگذرانند تا در قرآن آموزان برای یادگیری موثرتر باشند.عملا میبینیم انس با قرآن در جامعه بسیار ضعیف است باید این مسئله در مساجد یا اماکن مذهبی بیشتر کار شود و منسجم عمل گردد.

 

وی با اشاره به مشکلات مربیان قرآنی افزود: بایستی بهترین حقوق را به مربی قرآن و خانه های قرآن بدهند، همانطور که در روایت نقل شده است امام علی علیه السلام به عبدالرحمن بن سلمی که به حسب ظاهر به امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام قرآن را آموزش میداد، هر چه از اموال داشت را میداد و می فرمود اگر داشتم بیشتر به تو می دادم. یک مربی قرآن زمانی میتواند پولی بابت کلاس دریافت نکند که مسوولان برای آنها حقوق ثابت در نظر بگیرند. باید مشکلات و موانع را حل کرد. البته باید عرض بکنم که وضعیت قرآنی ما بسیار خوب است و پیشرفت های خوبی شده است.

 

فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر در پاسخ به این سوال که دوره های حفظ قرآن باید چند ساله باشد و آیا شما دوره های یک ساله را مناسب می دانید، بیان کرد: نظرم این است که حداقل دوره حفظ قرآن سه است و دوره های سه ساله خروجی بهتری دارد، زیرا حفظ مرور مداوم ، تمرین و تثبیت میخواهد،  این امر نیاز به زمان طولانی تری دارد و تجربه هم نشان می دهد کسانی که حفظشان سه ساله بوده در ذهن آن ها ماندگارتر بوده است. دوره های یک ساله هم خوب است بستگی به خود فرد و حافظه اش دارد.

 

وی در پاسخ به این سئوال که در حال حاضر مشغول به چه فعالیت هایی هستید عنوان کرد: درحال حاضر در خانه قرآن فعالیت دارم  و در صدد تأسیس و ثبت موسسه علوم قرآنی نور هستم . فعالیت خانه قرآن آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، کلاس تفسیر قرآن کریم و درس های قرآنی در سطح عموم است که ان شاءالله با توجه خیرین این این فعالیت ها وسعت پیدا کند.

 

ارسلان غلام زاده عنوان کرد: از مسئولان خواهان توجه بسیار به مسئله ی قرآنی هستم چون قرآن شاهرگ زندگی مسلمین است.

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /