۱۳:۴۵:۲۱ - شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارشناس مسائل خانواده هرمزگانی عنوان کرد؛
افزایش صمیمیت خانواده ها در روزهای قرنطینه خانگی
لشتغانی پور گفت: این روزها بیش از پیش شاهد اجرای فعالیت های خانوادگی شاد و جذاب هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار ، سهیلا لشتغانی پور،کارشناس مسائل خانواده هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: این روزها که دنیا شرایط خاصی را پشت سر می گذارد و فعالیت های فردی و اجتماعی در سطح جهان تحت تاثیر مهمانی ناخوانده و ناشناخته ( به نام کووید ۱۹) قرار گرفته، ارتباط بین اعضای خانواده و همچنین تعامل بین پدر و مادر و فرزندان موجب دل نگرانی ها شده است.
وی در ادامه افزود:یادمان باشد خانه،مأمن همه اعضای خانواده است و تحت هر شرایطی باید خانه ماند.
لشتغانی پور تصریح کرد:همان طور که همه ما می دانیم پدر و مادرها قرار است علاوه بر نقش اصلی خود، نقش روابط هدایت گری جریان این روزها را به عهده بگیرند و برای فرزندان مادر اولین مربی به همراه پدر، ابر قهرمان زندگی او هستند به دلیل تغییر روند عادی زندگی و قرنطینه خانگی مراقب جایگاه این قهرمانان باشیم.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان بندر خمیر خاطر نشان کرد: این روزها بیش از پیش شاهد اجرای فعالیت های خانوادگی شاد و جذاب، عامل موثر افزایش همدلی، هم زبانی، موافقت و مراقبت اعضای خانواده که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری هاست در خانواده ها هستیم و خانواده ها این تهدید های موجود رو به فرصت تبدیل کرده و ارتباطشان را بیش از پیش با اعضای خانواده افزایش داده اند.
لشتغانی پور یادآور شد: والدین این فرصت را برای کودکان فراهم می کنند که عواطف و احساسات خود را در قالب قصه، نقاشی، طنز، بازی و سرگرمی بیان کنند که این خود نشان از روش های مختلف ابراز مدیریت هیجان و درک صحیح یکدیگر است.
وی بیان کرد: جریان تربیت امری مستمر و جاری است و از لحظه تولد تا پایان زندگی تداوم دارد، کودکان هر لحظه یاد می گیرند، رشد می کنند و از آموخته های خود بهره می برند؛ شرایط موجود و بودن اعضای خانواده کنار هم؛ برای فرزندان فرصتی مغتنم و دوست داشتنی است، آنها بیش ازگذشته در خانه هستند و ارتباطشان با اعضای خانواده افزایش یافته همچنین تجربه جدیدی برای کودکان و خانواده هاست و می تواند فضای عاطفی و روانی خانه را تحت تاثیر قرار دهند.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان بندر خمیر خاطر نشان کرد: تحقق این هدف بزرگ در گرو ارتباط سالم در شرایط فعلی است هرچند پیچیدگی خود را دارد بحمدالله محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /