۱۷:۰۵:۲۴ - جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خطیب نماز جمعه بندر خمیر:
اعلام وضعیت سفید به معنای تمام شدن کرونا نیست
صالحی گفت: اعلام وضعیت سفید به معنای تمام شدن شرایط نیست بلکه اگر مراقبت نکنیم امکان شیوع و تشدید بیماری بسیار بالاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار، حجت الاسلام شعیب صالحی خطیب نماز جمعه بندرخمیر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: قبل از هر چیز خداوند متعال را شاکریم که منت فرمود و زمینه اجرای این توفیق بزرگ ،این تریبون مقدس و این گنگره هفتگی مومنین و مسلمین را در شهرستان بندر خمیر برای ما و شما عزیزان در این ایام الله با برکت فراهم نمود.

امام جمعه بندرخمیر افزود: این ماه، ماه بندگی است، ماه ریزش بارانی از رحمت و مغفرت بی منتهای خداوند بر مومنین، محسنین، صائمین و ذاکرین الی الله است.

صالحی ادامه داد: ماه قرآن، در واقع بهار قرآن، ماه نزول قرآن، ماهی که عاشقان، متوکلین با قرائت، تفسیر، مراجعت بیشتر به قرآن و انس با قرآن وجود خود را به معارف قرآنی و دینی منور میسازند.

وی تصریح کرد: خدای باری تعالی به عنوان اولین معلم عالم، نسخه نجات بخش و حیاتبخش خویش را بر بندگان نازل میکند و تنها راه و طریق الیه را همین معانی و معارف عمیق قرآنی در این ماه با برکت قرار میدهد.

خطیب جمعه بندر خمیر اضافه کرد: یکی از مهمترین دستورات قرآن و دین در این ایام استعانت و کمک گرفتن از صبر است «استعینوا بالصبر و الصلاه» اینکه در برابر حوادث و بلایا از صبر و روحیه شکیبایی از نماز، ذکر و توجه به خدا کمک بگیرید، پس در مواجهه با این معضل عام البلوی که دامن تمام کشور ها رو به خود گرفته و جهان شمول شده ، راه و نسخه صبر است.

صالحی گفت: کشور ایران جزء کشورهایی بود که به این بیماری مبتلا شد اما الحمدلله توانستیم مسئله را مدیریت کنیم و شرایط نسبتا مقبولی در حوزه ابتلا و درمان داشته باشیم که این شرائط حاصل دو عملکرد است، عملکرد اول مربوط به مسئولین که در مدیریت خوب مجموعه های مختلف نظام که با عملکرد جهادی ،برنامه ریزی نمودند وایجاد وحدت رویه در مواجهه با این بیماری نشأت دارد، عملکرد دوم مربوط به مردم و همراهی با ستاد مبارزه با کرونا و درک واقع درک صحیح از شرائط بود که این نیز برکت من الله است.

نماینده ولی فقیه در بندر خمیر ادامه داد: در شهرستان بندر خمیر تصمیمات خوبی گرفته شد و مردم همراهی کردند و تاکنون تعداد مبتلایان کم می باشد، اما لازم است به مردم و مسئولین متذکر شوم، اعلام وضعیت سفید به معنای تمام شدن این شرائط نیست بلکه اگر مراقبت نکنیم امکان شیوع و تشدید بسیار بالاست.

وی با اشاره به توصیه مقام عظمای ولایت به قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه اظهار کرد: در کنار الزام به تبعیت از دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و همه دستورالعمل ها، دعا و تضرع، مناجات با خدای متعال در دستور کار قرار بگیرد.

حجت الاسلام صالحی خاطر نشان کرد: مردم ایران با احسان و نیکوکاری در این ایام به ندای رهبر عزیز لبیک گفتند و در قالب قرارگاه رزمایش بزرگ کمک مومنانه به کمک برادران و خواهران هم نوع خود شتافتند در صورتیکه در کشورهای به اصطلاح روشنفکر ازدحام در فروشگاهها و بهم ریختگی در مردم و دولتها که به طور شرم آوری اقدام به راهزنی اقلام پزشکی کشورهای دیگر مینمودند و
این هم از رسوخ فرهنگ دینی در مردم است.

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /