۱:۵۱:۱۴ - دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از رویداد جام جهانی برای توسعه ظرفیت گردشگری هرمزگان و معرفی پتانسیل جزایر ایران
به نقل از  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛‏ نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر حمل و نقل دولت قطر در جزیره کیش با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد. مهمترین نکته در این نشست تاکید بر استفاده از پتانسیل جزایر ایران برای میزبانی از مهمانان جام جهانی ۲۰۲۲ ‎قطر بود. مهدی […]

به نقل از  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛‏ نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزیر حمل و نقل دولت قطر در جزیره کیش با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد.

مهمترین نکته در این نشست تاکید بر استفاده از پتانسیل جزایر ایران برای میزبانی از مهمانان جام جهانی ۲۰۲۲ ‎قطر بود.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این نشست از توجه ویژه استان به فرصت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبرداد و گفت: هرمزگان با توجه به بنادر خود قابلیت حمل کالا و صادرات محصولات مورد نیاز قطر را دارد.

وی افزود: در بحث صادرات کالا خصوصا محصولات کشاورزی که نیازمند طی شدن یک پروسه آزمایشگاهی و تایید سلامت محصولات از حیث استفاده از سموم است نیز اقداماتی در استان انجام شد.

استاندار هرمزگان گفت: صادرات محصولات کشاورزی به قطر یک پروسه ۶ روزه داشت که باید آزمایشات سموم سبزیجات و میوه‌ها انجام می‌شد اما برای تسریع این مسئله با خرید یک دستگاه مجهز این پروسه کاهش یافت.

وی تصریح کرد: این دستگاه به قیمت ۱۸ میلیارد تومان خریداری شده و کمک می‌کند پروسه و روند انجام آزمایشات به حدود دو و نیم روز کاهش یابد که بسیار کمک خواهد کرد.

دوستی گفت: در بعد برنامه ریزی باید بیش از آنکه بر روی بازی‌ها سرمایه گذاری کنیم بایستی بر روی دورانی که بازی‌ها برگزار نمی‌شود تمرکز و برنامه ریزی کنیم تا با شناخت کافی از سلیقه گردشگران مختلف و با توجه به ضعف جغرافیایی قطر، امکانی فراهم کنیم که گردشگران بتوانند در زمان باقی مانده تا بازی‌های تیم‌شان از ظرفیت‌های جزایر ایران استفاده کنند.

وی ابراز داشت: ما باید روی ساعت پرواز، مقاصد گردشگری در فواصل چند روزه بین بازی‌ها در دورهای مختلف جام جهانی هم تمرکز و برای آن برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم از فرصت موجود در جهت توسعه گردشگری استفاده کنیم.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /