۱۰:۵۵:۵۲ - پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اربعین باید یک ایدوئولوژی شود
مسئول ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان با اشاره به فرمایش امام خامنه ای(مدظله العالی) که فرمودند الان باید اربعین یک ایدوئولوژی شود، گفت : فرهنگ عراقی ها خوب و پسندیده است و ما باید این فرهنگ را دنبال کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار، سید کاظم موسوی، مسئول ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار لوار اظهار کرد: ما فلسفه و برگزاری حماسه اربعین را از عراقی ها الگو گرفتیم، عراقی ها مراسم و رسوم اربعین را حفظ کردند و در بدترین شرایط نگذاشتند فراموش شود.
مسئول ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان در ادامه افزود: عراقی ها برای بر پایی مراسم اربعین ، امام حسین و اهل بیت از تمام زندگیشان می گذرند و هرکاری را که بتوانند انجام می دهند.
وی یاد آور شد: در پیچ شلوغی های اربعین به زور از زائرین پذیرایی می کنند و زوار را جهت استراحت به موکب های خود میبرند، کسی از آنان نخواسته اینکار را انجام دهند این عشق به امام حسین(ع) است که آنان را به حرکت وا می دارد.
موسوی بیان کرد: بعضی ها پذیرفته شدن برای این حرکت و افتخار ورود در بحث اربعین را پیدا می کند.
مسئول ستاد عتبات عالیات استان هرمزگان گفت: موضوع و جریان بندر خمیر هم نوعی پذیرفته شدن می باشد، هیچکس انتظار نداشت یک روز شهرستان بندر خمیر به موضوع اربعین وارد شود اوایل که موکب شهدای گمنام راه اندازی شد همه گفتند نهایتاً تا چند روز بیشتر ادامه ندارد و دیگر نمی توانند اما اکنون در سومین سال راه اندازی است که به یاری خدا روز به روز در حال توسعه و رونق است.
موسوی با بیان اینکه موکب شهرستان بندر خمیر به دلها ورود پیدا کرده و پذیرش شده یاد آور شد: موکب بندر خمیر به جایی رسیده که هم کشور و استان به آن نگاهی ویژه دارند، اینها برکت است که خدمت در راه امام حسین (ع) به خادمین می دهد باید افتخار کرد و قدر دانست.
وی با اشاره به فرمایش حضرت آقا که می فرماید الان باید اربعین یک ایدوئولوژی شود، خاطر نشان کرد: فرهنگ عراقی ها خوب و پسندیده است و ما باید این فرهنگ را دنبال کنیم و با خلوص نیت و عمق وجود برای خدمت کردن بیائیم و همه زائرین را بپذیریم آنان را خاص و عام نکنیم از همه پذیرایی داشته که کسانیکه اعتقاد ندارند معتقد شوندو در این مسیر قرار گیرند و راه ما را ادامه دهند.

انتهای پیام/

برچسب ها:

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /