۱۶:۵۸:۲۵ - دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه بندر پل:
ارادت قلبی اهل تسنن نسبت به امام حسین (ع) بر همگان آشکار است
شیخ بازماندگان با اشاره به اینکه ارادت قلبی اهل سنت نسبت به حضرت امام حسین (ع) بر همگان آشکار است، گفت: همه ما باید بتوانیم رهرو و پیرو بزرگان دین مبین اسلام هم چون امام حسین (ع) باشیم و اگر از هرآنچه که در قرآن کریم آمده است تبعیت کنیم در راه و مسیر امام حسین (ع) قرار گرفته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار ؛ شیخ حسین بازماندگان امام جمعه شهر بندر پل در جمع عزاداران سیدالشهدا(ع) ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش اظهار کرد: در اشعار بسیاری از شاعران بزرگ ارادت مردم اهل سنت به نوادگان پیغمبر اکرم (ص) به ویژه امام حسین (ع) بخوبی نشان داده شده و قابل درک است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از نشانه های ارادت مردم اهل سنت به حضرت امام حسین (ع) این است که این نام عزیز و بزرگوار را به عنوان اسم فرزندان خود انتخاب کرده و می کنند، افزود: ارادت مردم این دیار را می توان زمانی که نام این بزرگان را بر زبان جاری و ساری می کنند بخوبی مشاهده کرد که خود را ملزم می دانند پیشوند حضرت را همواره قبل از نام بزرگ این امام همام بکار گیرند.

امام جمعه بندر پل با اشاره به اینکه ارادت قلبی اهل سنت نسبت به حضرت امام حسین (ع) بر همگان آشکار است، ادامه داد: در دوره زندگانی امام حسین (ع) متاسفانه مردم از امر به معروف و نهی از منکر غفلت و کوتاهی کردند و این فریضه الهی در میان مردم آن دوره بسیار کمرنگ شده بود و امام حسین (ع) با فداکاری و ایثارگری خود و یارانش دین اسلام را به سمت صعود و رشد بیشتر هدایت و با قیام خود منجر به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر شد.

بازماندگان با بیان اینکه تا دنیا باقی است فداکاری عظیم امام حسین (ع) که باعث عزت برای دین اسلام شده است ماندگار خواهد بود، یادآور شد: همه ما باید بتوانیم رهرو و پیرو بزرگان دین مبین اسلام هم چون امام حسین (ع) باشیم و اگر از هرآنچه که در قرآن کریم آمده است تبعیت کنیم در راه و مسیر امام حسین (ع) قرار گرفته ایم.

وی ابراز داشت: با وجود تفاوت ها ما باید با هم دوستی کنیم نه اینکه تو سُنی شوی تا من با تو دوست شوم و یا من شیعه شوم تا تو با من دوست شوی. این تفکر فاشیستی است. تفکر اسلامی این است که با همه تفاوت ها همدیگر را دوست داشته باشیم. اسلام یعنی محبت و صفا و دوست داشتن. پیامبر ما رحمه للعالمین است. واجب دینی من این است که به شیعه محبت کنم و واجب دینی شیعه این است که به سُنی محبت کند.

انتهای پیام/

fff
تبليغات
/ / سلام لوار / /