۸:۲۸:۳۱ - پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر
کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، مهندس ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر در مصاحبه با خبرنگار لوار گفت: کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد. وی […]

کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لوار بندرخمیر، مهندس ناصری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر در مصاحبه با خبرنگار لوار گفت: کشت گوجه فرنگی با عملیات انتقال نشا از خزانه به زمین اصلی در شهرستان بندرخمیر آغاز شد.

وی افزود: پیش بینی می شود در سال زراعی ۹۶-۹۷ با رعایت اصلاح الگوی کشت ۱۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بندرخمیر به زیر کشت گوجه فرنگی می رود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر از نیمه اول مهرماه شروع و تا اواسط آذرماه ادامه خواهد داشت و طی آن بیش از ۲۵ میلیون عدد نشا گوجه فرنگی شامل ارقامsv۸۳۲۰، sun۶۱۸۹، متین و کیش و مات کشت می شود.

وی افزود: عمده ترین مناطق کشت گوجه فرنگی در شهرستان بندرخمیر دهستان کهورستان است، این منطقه از قطب های مهم تولید گوجه فرنگی در غرب استان هرمزگان محسوب می شود و دارای پتانسیل های منحصر به فردی است.

مهندس ناصری بیان کرد: پیش بینی می شود از این سطح حدود ۶۸۰۰۰ تن گوجه فرنگی مرغوب برداشت و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال گردد.

وی افزود: با توجه به برنامه های ابلاغی از سوی سازمان جهاد کشاورزی و اجرای طرح الگوی کشت میزان سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته به میزان ۷ درصد کاهش خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: با راه اندازی بارانداز محصولات کشاورزی در منطقه کهورستان بخش عمده ای از محصولات تولیدی به کشور های آسیای میانه و حاشیه خلیج‌فارس صادر خواهد شد.

fff
تبليغات
کانال تلگرام / سلام لوار http://nashrkhabar.ir/ /